29. 3. 2010 21:25
Vítkovice - Sparta 3:1, konečný stav série: 4:3
Sparta letos končí ve čtvrtfinále
Sparta letos končí ve čtvrtfinále | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic doplnili trojici už jistých semifinalistů extraligového play off a v souboji o finále narazí na Slavii.

Postup mezi čtyři nejlepší celky si zajistili až v rozhodujícím sedmém utkání, v němž porazili na domácím ledě Spartu 3:1, celkově v sérii 4:3 na zápasy.

Klíčovým mužem Moravanů byl opět brankář Jakub Štěpánek, jehož skvělý výkon podpořili spoluhráči třemi brankami. Ty rozhodující padly rychle po sobě uprostřed třetí třetiny.

Sparťané si zřejmě byli vědomi zajímavého statistického faktu této série. Pokaždé vyhrál tým, který vstřelil první gól.

Proto vstoupili do utkání aktivně, se snahou předčít domácí, což potvrzovali častou střelbou. Ta málem přinesla své ovoce při ráně Gulašiho, která prošla Štěpánkovi mezi betony. Vítkovíckého gólmana však před brankovou čarou zastoupil Kuboš.

Také domácí se snažili pohnout s bezbrankovým skóre, které se však měnilo až zkraje druhé dvacetiminutovky. To využil přečíslení Kvapil.

Dobré rozpoložení Vítkovických po vedoucí brance mohl potvrdit Štefanka nebo Kuboš, ale Přikryl byl proti.

Před odchodem do šaten přitlačili na pilu hosté a hojně ostřelovali Štěpánka, kterému v jednom případě pomohla i rukojeť hole.

Vše na jednu kartu

Do třetí třetiny stáhli sparťanští trenéři hru na tři formace, ovšem jejich útok na vyrovnání zhatila druhá branka Kvapila. Neuplynula ani minuta a Přikryl lovil puk ze své sítě potřetí. Od modré vše propálil Kuboš.

V 51. minutě vykřesal jiskru naděje Gulaši, který za brankou obral o kotouč Trnku a pohotově snížil na 1:3.

Nervózní závěr však už souvislý tlak Spartě nedovolil, a tak se na semifinále se Slavií mohou těšit Vítkovice.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

Vítkovice Steel - Sparta Praha 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
21. Kvapil (Treille, Vrána), 47. Kvapil (Svačina), 48. Kuboš (Burger) - 51. Gulaši. Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Burger 10 min. - Netík do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7132. Konečný stav série: 4:3.

Sestavy:
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Trnka, Kuboš - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Szturc, Štefanka, Krenželok. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Ton, Langhammer, Netík - Kafka, D. Výborný, Ručinský - Kratěna Broš, Podlešák - Látal, Hrdel, Hromas. Trenéři: Volek a Holaň.