Vítkovice suverénní. Litvínov vyhrál drama se Spartou

29. 9. 2009 20:57
Vítkovice - M. Bolselav 3:0
kouč Alois Hadamczik nadále vede s Vítkovicemi extraligu
kouč Alois Hadamczik nadále vede s Vítkovicemi extraligu | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Vítkovic potvrdili i v desátém extraligovém kole vedení v tabulce po domácí výhře nad Mladou Boleslaví 3:0. Litvínov potvrdil zlepšení vítězstvím v dramatickém utkání se Spartou 6:5 po samostatných nájezdech.

Beznadějně poslední zůstává po další porážce brněnská Kometa.

Lídr rozhodl už po dvou třetinách

Suverenitu lídra z Vítkovic nebrzdí ani dlouhodobé absence Barinky, Vrány, Trnky, Varaďy a brankáře Štěpánka.

Proti Mladé Boleslavi začali svěřenci trenéra Aloise Hadamczika velkým tlakem, ale v první třetině vytěžili z trvalé převahy jen gól z hole Petra Hubáčka.

Boleslavští začali druhou část velmi zostra a zasypali brankáře Šindeláře sprchou střel, jenže góly padaly na druhé straně.

Po Hruškově teči v přesilové hře vedli domácí už 2:0 a půl minuty před koncem třetiny zvýšil po parádní stahovačce a střele z mezikruží na konečných 3:0 Viktor Ujčík.

Litvínov udolal Spartu v nájezdech

V nevídaném dramatu na severu Čech zvítězili hokejisté Litvínova nad Spartou 6:5 po samostatných nájezdech.

Spartě nakonec nepomohl k výhře ani hattrick Tomáše Netíka, ani skvělý výkon kritizovaného lídra Davida Výborného.

Gólové hody načal už po 34 sekundách nejrychlejším gólem tohoto ročníku domácí Peter Jánský. Jenže v přesilovce srovnal šikovnou tečí právě Výborný. Po něm Netík poprvé strhl vedení na stranu Sparty.

Utkání, v němž se více útočilo, než bránilo, nabídlo parádní podívanou hlavně ve třetí třetině.  Netík s Vykoukalem nejprve otočili během jedné minuty z 2:3 na 4:3.

Litvínov to však nezlomilo a předvedl stejný kousek, když v poslední pětiminutovce otočil dvěma slepenými góly Viktora Hübla a Ivana Švarného na 5:4.

Hrdina Sparty Netík však v poslední minutě střelou zpoza obránce znovu srovnal. Utkání dospělo k samostatným nájezdům, v nichž rozhodl ve čtvrté sérii František Lukeš.

Plzeň opět padla v nájezdech

V Plzni viděli diváci potřetí za sebou samostatné nájezdy a domácí, opět hrající bez Martina Straky, znovu prohráli. Tenktokrát s Třincem 3:4.

Třinečtí byli dvě třetiny lepší a zaslouženě vedli po čtyřiceti minutách 3:1. V domácím dresu se v první části prosadil opět Kanaďan, tentokrát to byl obránce Doug O´Brian.

Jenže v utkání dlouho dominovali hosté a po dvou brankách Ladislava Kohna a Rostislava Martinka získali dvoubrankový náskok.

Pak ale prospali začátek třetího dějství a dvakrát inkasovali z hranice brankoviště v rozmezí dvaadvaceti sekund z hole navrátilce Petra Vampoly a Zdeňka Kubicy.

V prodloužení oba týmy neproměnily přesilovku a tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se prosadili jen hosté.  Nejprve Vojtěch Polák a poté Jan Peterek.

Padrubice otočily duel na Slavii

Pardubckým hokejistům se povedl v pražské O2 Areně parádní obrat proti Slavii a radují se z vítězství 5:2.

Brankř Dominik Hašek tak může poprvé s novými spoluhráči slavit druhou výhru v řadě.

Pardubičtí sice prohrávali po první třetině po trefách Vondrky a Žižky už 0:2, jenže v polovině zápasu je nasměroval za obratem Libor Pivko.

Následné proměněné trestné střílení Petra Koukala a trefa do šibenice Petra Sýkory otočily poměr sil.

Pivko pak dovršil obrat v přesilovce na začátku třetí třetiny svým druhým gólem v utkání. Vítězství potvrdil gólem do prázdné branky Václav Kočí.

Kladno doma opět uspělo

Kladno potvrdilo solidní domácí bilanci při výhře v utkání plném zvratů nad Libercem 5:3.

Oba týmy v posledním kole prohrály a v kladenské hale začali lépe hosté z Liberce, když trochu záhadným způsobem propadl puk do domácí branky po rychlém protiútoku Jana Hlaváče.

Domácí ale bleskově srovnali, když Jan Eberle uklidil Kuchlerův pas zpoza branky za záda gólmana Fikrta.

Hosté pak nevyužili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovky a ve druhé části tak šli do vedení Kladenští po rychlé střele švihem Vítězslava Bílka.

Ani ne po pěti minutách bylo znovu srovnáno po rychlém protiútoku Klimenty s Michalem Špačkem, který dorazil do branky střelu prvního jmenovaného. Kladnu ale vrátil vedení využitou přesilovkou Richard Diviš.

Liberečti ve třetí třetině srovnali v oslabení po Hlaváčově úniku, ale záhy se po dorážce Jiřího Kuchlera znovu radovalo z vedení Kladno. Vítězství potvrdil v poslední minutě do prázdné branky Martin Frolík.

Krize Brna pokračuje

Brněnská Kometa se dál trápí a po domácí porážce 1:4 od Zlína zůstává s jediným bodem přikovaná na dně tabulky.

Přitom před fantastickou domácí kulisou se Brňané dostali po trefě Jaroslava Svobody do vedení. Další šance však Kometa nevyužila a Zlín trestal. Do konce první třetiny srovnal v přesilové hře Jaroslav Balaštík.

Ve druhé části se Zlín ujal vedení po dlouhém závaru před domácí brankou po střele Filipa Čecha.

Čtyřminutovou přesilovku hostů rozdělila druhá přestávka a ve třetí části ji využil nechytatelnou ranou Michal Důras. Zmar domácích podtrhl druhou brankou v utkání Balaštík.

Budějovice doma opět nezaváhaly

České Budějovice v této sezoně doma body nerozdávají, což potvrdily výhrou 4:3 nad mistrem z Karlových Varů, který prohrál potřetí za sebou.

Jihočeši přitom doma prohrávali už po 38 sekundách po trefě Rastislava Deje. Jenže ještě v první části srovnal v přesilovce Tomáš Kůrka a v prostředí části získal Mountfield rozhodující náskok po trefách Vaka a Mertla v rozmezí dvou minut.

Hosté dokázali ve třetí třetině snížit, ale hostům vrátil dvoubrankový náskok druhým gólem v utkání Tomáš Vak. Na výhře domácích už nezměnila nic ani branka Petra Kumstáta v poslední minutě na konečných 4:3.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) - 1. Dej (Skuhravý), 42. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Pletka, Mucha). Rozhodčí: Mikula, Šír - Čech, Poruba. Vyloučení: 8:5, navíc Snopek (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4462.
České Budějovice: Turek - Poživil, Vydarený, Ptáček, Macháček, Snopek, Melichar, Jank - Kůrka, Mertl, Veselý - Gulaš, Vak, Hřebejk - Sailer, Šimánek, Kotrla - M. Hudec, Huml, Melichárek. Trenéři: Tlačik a Kupka.
Karlovy Vary: Mensator - Mucha, Brňák, Dobroň, Hájek, Němec, Prošek, Parýzek, Schmidt - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenéři: Paleček a Antonik.

HC Geus Okna Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (F. Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. Frolík - 10. Hlaváč (Klimenta), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2339.
Kladno: Kopřiva - V. Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, J. Dlouhý, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Bělohlav, Čurilla, Tomajko - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieller, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.
Liberec: Fikrt - Rýgl, Čakajík, Hunkes, Jareš, J. Moravec, Derner, Kolmann - Klimenta, P. Nedvěd, Hlaváč - Bárta, Kašpařík, Víšek - Špaček, Skořepa, V. Nedorost - Ondřej, Vantuch, Blatný. Trenéři: Kalous a Pešán.

Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
12. Hubáček (Klimek), 27. R. Hruška (Kvapil, Kuboš), 40. Ujčík (Roman, Sičák). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:10, navíc Rehák (Vítkovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3622.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Sičák, Kuboš, Stehlík, Rehák, Voráček - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Krenželok - Kvapil, R. Hruška, Svačina - Ujčík, Roman, Szturc - 37. - 38. min. navíc Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen - Pabiška, Král, Sup - Nouza (38. Loskot), T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Vrbata, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
8. J. Svoboda (R. Procházka, R. Dlouhý) - 19. Balaštík (Leška, Galvas), 38. F. Čech (Balán), 42. Důras (Kollár, Švrček), 43. Balaštík (Leška, Köhler). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. Diváci: 7100.
Kometa Brno: Trvaj - Bičánek, Richter, Houdek, Zubíček, Vyrůbalík, Kántor, Ovčačík - Erat, Dopita, Ludvík - Davídek, Pucher, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, R. Dlouhý - Vondráček, Vorel, Brabenec. Trenéři: Pazourek a Baďouček.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Balán, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 2:3 - 0:0)
1. Jánský (Reichel), 18. Švarný (V. Hübl, Kubinčák), 22. Vopat (Punčochář, J. Černý), 57. V. Hübl (Trávníček), 57. Švarný (Heinisch), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 8. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 11. Netík (D. Výborný), 45. Netík (J. Hlinka), 45. Vykoukal (Ručinský, Gulaši), 60. Netík (Vykoukal). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3621.
Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Stříteský, O. Poživil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Bojer - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Heinisch. Trenéři: Kučera a Šlégr.</p>
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, S. Hudec, Černošek, Mrázek - Ton, Broš, Kratěna - D. Výborný, J. Hlinka, Netík - Látal, Koreis, Ručinský - Kafka, Podlešák, Hromas. Trenéři: Hynek a F. Výborný.

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
11. Vondrka (Červenka), 16. Žižka (V. Růžička ml.) - 28. Pivko (Čáslava, Koukal), 32. Koukal z tr. střílení, 34. P. Sýkora, 47. Pivko (Čáslava), 60. Kočí (Špirko). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Prchal, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 6329.
Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Roth, Kolařík, Drtina, Žižka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Sklenář, Červenka, Vondrka - Branda, V. Růžička ml., Doležal - Micka, M. Čermák, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský
Pardubice: Hašek - Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Genoway, Somík, Cetkovský - Klejna, Divíšek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

1. HC Vítkovice Steel 10 7 2 0 1 35:13 25
2. PSG Zlín 10 5 2 1 2 28:21 20
3. HC Mountfield Č. Budějovice 9 5 1 2 1 32:22 19
4. HC Oceláři Třinec 10 5 1 1 3 33:26 18
5. HC Plzeň 1929 10 5 0 3 2 27:27 18
6. BK Mladá Boleslav 10 4 2 0 4 24:19 16