29. 2. 2008 20:25
Vítkovický Burger vstřelil dvě branky
Pardubický brankář Ján Lašák v akci
Pardubický brankář Ján Lašák v akci | Foto: Ludvík Hradilek

Ostrava - V hokejové extralize se rozhořely boje o udržení v elitní soutěži. Vítkovice si nedělaly problémy a přehrály nejslabší tým základní části Ústí nad Labem 3:2. Pardubice vstřelily čtyři branky.

Utkání v Ostravě začalo velkým náporem domácích hokejistů. Při několika šancích podržel hosty brankář Přikryl, v 16. minutě však ani jeho umění nestačilo na povedenou akci Vítkovic. Puk se po ose Hubáček - Kuboš dostal ke zcela volnému Jiřímu Burgrovi, který bez problémů do prázdné brány otevřel skóre duelu.

O minutu později už to bylo o dva góly, Roman Šimíček se elegantně zbavil ústeckých obránců a povedeným blafákem nedal Přikrylovi šanci.

Zdrcená Plzeň uznala: Kladno se na postup nenadřelo
Hokejista Tomáš Sršeň srazil cyklistu. Ten poté zemřel

Vítkovice v této fázi hry dominovaly, Lvi slabým výkonem potvrzovali, že jejich pozice na samém chvostu tabulky není náhodná. Ve 34. minutě se jim však povedla vstřelit náhodná branka, puk se v obranné třetině Ostravanů dostal hned po buly k Tomáši Martincovi, který pod ležícím Pruskem snižoval na 1:2.

Ve 48. minutě se znovu prosadili domácí, Jiří Burger si zřejmě vzal kritiku, která se v posledních dnech snesla na jeho hlavu, k srdci a svoji druhou brankou zvyšoval vedení Moravanů už na 3:1. O tři minuty později se Ústí dostalo zpět do hry. Rastislav Špirko adresoval přesný pas Martinu Vágnerovi a ten z mezikruží vrátil Lvům naději na dobrý výsledek.

Hosté se v závěru pokoušeli o vyrovnání, vystupňovali svůj tlak, ale gólman Ostravy Martin Prusek všem jejich útokům odolal. Vítkovice si poradily s Ústím a ve skupině o záchranu si připsaly první vítězství.

Pardubice si poradily se Zlínem

Pardubice vstoupily do utkání se Zlínem velmi aktivně, už ve 2. minutě je poslal do vedení Jaroslav Koma, jenž si zpracoval přesnou Blažkovu přihrávku a osamocen před Radovanem Bieglem zachoval chladnou hlavu a mířil přesně.

Hosté po inkasované brance přidali, odměnou jim byla trefa Petra Mokrejše ze 13. minuty. Zlínský forvard dostal před pardubickým Lašákem překvapivě mnoho prostoru a opakovanou dorážkou srovnal stav střetnutí.

Ve 22. minutě se do vedení dostali opět domácí, po vhazování se k volnému puku probil dobře hrající Tomáš Blažek a na jeho pohotovu ránu nestačil gólman Zlína reagovat. 36. minuta přinesla další branku Pardubic, Radovan Somík našel ideálně najetého Jiřího Cetkovského a ten blafákem do bekhendu zvýšil na 3:1.

Ve 47. minutě už to bylo o tři branky, Michal Klejna poslal do pěkné akce Petra Sýkoru, který opět prokázal, že pokud je zdravý, tak patří mezi nejkvalitnější střelce v extralize. Pardubice si vítězství pohlídaly a stejně jako Vítkovice se ve skupině o záchranu radují z první výhry