VIDEO Z toho mrazí! V Bostonu pěli hymnu jako pietní chorál

Sport Sport, nhl.com
18. 4. 2013 7:37
Podívejte se na pietní okamžiky před zápasem Bostonu s Buffalem.
Většinu hymny v Bostonu tentokrát odzpívalo publikum | Video: nhl.com

Praha - Poprvé od pondělní tragédie při bostonském maratonu (více čtěte ZDE) nastoupil k zápasu NHL místní hokejový tým Bruins.

Utkání proti Buffalu se proto neslo v hodně emotivní atmosféře. Zápasu předcházela minuta ticha za oběti bombového útoku a vzpomínkové video.

"Bylo to extrémně emotivní. Musel jsem zadržovat slzy," přiznal útočník Bostonu Brad Marchand.

Hráči měli na helmách nakresleny stuhy s nápisem "Boston Strong". Stejné heslo ukazovali i diváci v hledišti na svých tabulkách a transparentech.

Společná hymna a hromové USA

Ve chvíli, kdy zaplněná aréna TG Garden zpívala státní hymnu, opravdu až mrazilo. Po skončení posledních tonů pak fanoušci spustili hromové skandování "USA, USA", které během duelu ještě často opakovali. Někteří hráči měli slzy na krajíčku.

"Bylo to nesmírně těžké. Myslím si, že první střídání z toho byl každý ještě vykolejený. Osobně si nepamatuji žádný tak emotivní moment na ledě, vyjma několika posledních sekund, kdy jsme vyhráli Stanleyův pohár. A řekl bych, že to obojí bylo na stejné úrovni," řekl obránce Andrew Ference.

Boston i s Jaromírem Jágrem nakonec Buffalu podlehl 2:3 po samostatných nájezdech (reportáž čtěte ZDE).

Porážka mrzela

Porážka hráče mrzela především kvůli tragickým událostem zkraje týdne. "Nechtěli jsme vyhrát dnes jen pro tým, ale pro celé město," uvedl zklamaný Patrice Bergeron. "Chtěli jsme dát lidem zase trochu štěstí a je pro nás zklamáním, že jsme nevyhráli. Ale i tak doufám, že jsme na něčí tváři vyloudili úsměv," dodal Chris Kelly.

Po konci střetnutí se hráči obou týmů netradičně sešli uprostřed kluziště, kde opět za hromového skandování kynuli divákům.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy