VIDEO Z toho mrazí! V Bostonu pěli hymnu jako pietní chorál

Sport Sport, nhl.com
18. 4. 2013 7:37
Podívejte se na pietní okamžiky před zápasem Bostonu s Buffalem.
Většinu hymny v Bostonu tentokrát odzpívalo publikum | Video: nhl.com

Praha - Poprvé od pondělní tragédie při bostonském maratonu (více čtěte ZDE) nastoupil k zápasu NHL místní hokejový tým Bruins.

Utkání proti Buffalu se proto neslo v hodně emotivní atmosféře. Zápasu předcházela minuta ticha za oběti bombového útoku a vzpomínkové video.

"Bylo to extrémně emotivní. Musel jsem zadržovat slzy," přiznal útočník Bostonu Brad Marchand.

Hráči měli na helmách nakresleny stuhy s nápisem "Boston Strong". Stejné heslo ukazovali i diváci v hledišti na svých tabulkách a transparentech.

Společná hymna a hromové USA

Ve chvíli, kdy zaplněná aréna TG Garden zpívala státní hymnu, opravdu až mrazilo. Po skončení posledních tonů pak fanoušci spustili hromové skandování "USA, USA", které během duelu ještě často opakovali. Někteří hráči měli slzy na krajíčku.

"Bylo to nesmírně těžké. Myslím si, že první střídání z toho byl každý ještě vykolejený. Osobně si nepamatuji žádný tak emotivní moment na ledě, vyjma několika posledních sekund, kdy jsme vyhráli Stanleyův pohár. A řekl bych, že to obojí bylo na stejné úrovni," řekl obránce Andrew Ference.

Boston i s Jaromírem Jágrem nakonec Buffalu podlehl 2:3 po samostatných nájezdech (reportáž čtěte ZDE).

Porážka mrzela

Porážka hráče mrzela především kvůli tragickým událostem zkraje týdne. "Nechtěli jsme vyhrát dnes jen pro tým, ale pro celé město," uvedl zklamaný Patrice Bergeron. "Chtěli jsme dát lidem zase trochu štěstí a je pro nás zklamáním, že jsme nevyhráli. Ale i tak doufám, že jsme na něčí tváři vyloudili úsměv," dodal Chris Kelly.

Po konci střetnutí se hráči obou týmů netradičně sešli uprostřed kluziště, kde opět za hromového skandování kynuli divákům.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy