Martin Jůzek
15. 3. 2010 12:11
Opilý fanoušek napadl náhradního brankáře hostující Ufy
Hokejisté Ufy se vzpamatovávají z útoku na brankáře
Hokejisté Ufy se vzpamatovávají z útoku na brankáře | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Kazašský brankář Vitalij Kolesnik hrál na olympiádě, dokonce působil v NHL, ale moment, na který asi nikdy nezapomene, zažil teď o víkendu během play off Kontinentální hokejové ligy.

Při nedělním zápase Ufy v Jekatěrinburgu jej totiž napadl fanoušek a gólman prý jen o vlásek unikl smrti.

Běžela sedmnáctá minuta první třetiny, domácí tým vedl 2:1, ale najednou jako by všichni hokejisté zapomněli na dění na ledě i na puk.

Spolu s rozhodčími se sjeli ke střídačce hostující Ufy, kde začala mela.

Hlavní postižený: náhradní brankář Kolesnik.

Brankář málem ochrnul

Zaútočil na něj opilý fanoušek, jenž podle ruských médií přelezl hrazení a z tribuny se dostal až ke střídačce. Tam vzal hokejku a trefil gólmana přímo do hlavy. Třicetiletý Kazach upadl na zem a začal krvácet.

Nakonec za asistence spoluhráče a českého reprezentanta Miroslava Blaťáka odjel do šatny a posléze jej sanitka musela odvézt do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali otřes mozku.

Údajně mohl dopadnout mnohem hůř. "Něco takového se mi ještě v životě nestalo," poznamenal Kolesnik, jenž v zámoří oblékal dres Colorada. "Podle doktorů by stačil úder o pár centimetrů vedle a ochrnul bych," dodal.

Incident hned začala vyšetřovat policie, která na stadionu fanouška zadržela.

"Už od začátku utkání se někteří domácí příznivci chovali hodně agresivně. Někteří hráči včetně mě se je snažili uklidnit, ale nešlo to. A pak už jsem viděl jen někoho, kdo přelézá na střídačku. A hned jsem to schytal hlavy," upřesnil Kolesnik.

Série dnes pokračuje

Otřesená Ufa nakonec dramatický duel v Jekatěrinburgu prohrála 3:4. "Zápas a výsledek se mi těžko hodnotí, když se stalo tohle," uvedl hostující kouč Vjačeslav Bykov.

"Víte, na olympiádě ve Vancouveru nás šokovalo, když jsme se doslechli o smrti gruzínského sáňkaře. A teď jsem měl podobný pocit. Tragédii jsme unikli jen tak tak," dodal trenér, který kromě Ufy vede i ruskou reprezentaci.

Série dnes pokračuje a znovu se bude hrát v Jekatěrinburgu.

Bykov zřejmě chtěl dát důvěru mezi třemi tyčemi Kolesnikovi, který se v letošní sezoně skoro pravidelně střídal s Rusem Jerjomenkem. Jenže kazašský brankář má silné bolesti hlavy a nezdá se pravděpodobné, že by do utkání mohl zasáhnout.

Ufa má v sérii na tři vítězství druhý mečbol, na zápasy vede 2:1.