VIDEO Letci znají soupeře. Jágr se střetne s Eliášem

Aleš Vávra Aleš Vávra
27. 4. 2012 8:50
Rangers a Devils zvládli sedmé duely

New York - Jaromír Jágr vs. Patrik Eliáš. Flyers vs. Devils. Na další dramatický souboj v play off NHL se mohou těšit hokejoví fanoušci. Hráči New Jersey totiž v rozhodujícím sedmém duelu prvního kola triumfovali na ledě Floridy, kde vyhráli 3:2.

Rozhodující gól a svůj druhý v zápase vstřelil až ve druhém prodloužení Adam Henrique.

Sedmý duel zvládl i nejlepší tým základní části Východní konference New York Rangers. Jezdci na domácím ledě udolali Ottawu těsně 2:1 a už se mohou připravovat na svého dalšího soupeře, kterým budou Washington Capitals.

VIDEO Washington vyřadil obhájce titulu z Bostonu
VIDEO Ďáblové udolali Floridu a vynutili si sedmý zápas

O osudu utkání se v Madison Square Garden rozhodl v průběhu druhé třetiny, v níž nejprve skórovali domácí obránci Marc Staal a Dan Girardi. Senátory vrátil do hry přesnou trefou kapitán Daniel Alfredsson, ale to bylo málo.

Ze hry o Stanley Cup tak vypadli čeští hokejisté Milan Michálek a Filip Kuba.

Devils měli na Floridě dlouho nadosah postup v normální hrací době. Po dvou třetinách vedli po brankách Henriqueho a Gionty 2:0, jenže ve třetí části o náskok přišli. V přesilovkách srovnali Weiss a Goc. Jenže v prodloužení nakonec slavili hosté.

Podívejte se, jak Devils vyřadili Floridu:

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápasy:

NY Rangers - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 25. M. Staal, 30. Girardi - 32. Alfredsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.200. Konečný stav série: 4:3

Florida - New Jersey 2:3 v druhém prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 46. Weiss, 57. Goc - 2. a 84. Henrique, 30. Gionta. Střely na branku: 45:36. Diváci: 19.313. Konečný stav série: 3:4.