VIDEO Jágr luxusní přihrávkou dohnal v bodování Lemieuxe

8. 1. 2014 6:22
Jaromír Jágr si při porážce New Jersey proti Philadelphii 2:3 v prodloužení připsal asistenci, čímž se s 1723 kanadskými body dotáhl na Maria Lemieuxe.
Touto skvostnou přihrávkou Jaromír Jágr v tabulce produktivity dohnal Maria Lemieuxe | Video: nhl.com

Praha - Jaromír Jágr ukončil čtyřzápasové čekání na kýžený bod. V zápase proti Philadelphii přihrál po individuální akci nezištně na úvodní gól New Jersey, který vsítil Adam Henrique, a 1723. bodem se v historické tabulce produktivity NHL dotáhl na sedmého Maria Lemieuxe.

Dalších 32 bodů mu nyní schází na šestého Steva Yzermana.

Gólovou přihrávku si připsal také Marek Židlický, přesto Ďáblové nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Asistencí se na výhře Letců podílel Jakub Voráček.

Tři z 32 střel pustil v utkání s Tampou Bay za svá záda brankář Ondřej Pavelec, když ho jednou překonal i krajan Ondřej Palát. Přestože si Pavelec připsal i asistenci, Winnipeg nakonec prohrál 2:4, když poslední gól inkasoval při power play do prázdné branky.

Další český gólman Marek Mazanec se stal druhou hvězdou utkání, když zneškodnil 26 střel a dovedl Nashville k výhře 3:2 nad San Jose. Predators, kteří do utkání vstupovali jako nejhorší tým Centrální divize, rozhodli o své výhře v prostřední části, v níž dali všechny góly a ujali se dvoubrankového vedení.

Vydatnou kanonádu předvedl Phoenix, který rozstřílel 6:0 Calgary. Na dvou gólech měly podíl české opory Martin Hanzal s Radimem Vrbatou.

O dvě asistence rozšířil své konto Vladimír Sobotka, jehož St. Louis zvítězilo 5:2 v Edmontonu.

Výsledky NHL:

Toronto - NY Islanders 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 6. Bozak, 29. Raymond, 57. Lupul - 20. Okposo, 24. Grabner, 44. Nielsen, 47. De Haan, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.164.

New Jersey - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 1. Henrique (Jágr), 60. Ryder (Židlický) - 46. Giroux (Voráček), 50. Hartnell, 62. B. Schenn. Střely na branku: 33:28. Diváci: 14.521.

Nashville - San Jose 3:2 (0:2, 3:1, 0:1)
Branky: 24. Legwand, 28. Ekholm, 32. Josi - 27. Pavelski, 59. Marleau. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15.016.

Winnipeg - Tampa Bay 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. O. Jokinen, 25. Byfuglien (Pavelec) - 49. a 60. St. Louis, 2. Filppula, 36. Palát. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procenta. Střely na branku: 14:33. Diváci: 15.004.

Edmonton - St. Louis 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky: 22. Jakupov, 26. Arcobello - 13. Stewart, 23. Lapierre, 31. Backes, 34. Tarasenko (Sobotka), 60. Berglund (Sobotka). Střely na branku: 18:30. Diváci: 16.839.

Vancouver - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 36. Garrison, 48. Tanev, 54. Higgins, 54. Kassian - 60. a rozhodující sam. nájezd Crosby, 14. Gibbons, 26. Malkin, 59. Letang. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.910.

Anaheim - Boston 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 26. a 58. Perreault, 29. Perry, 38. Cogliano, 55. Bonino - 40. Paille, 48. Hamilton. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17.238.

Los Angeles - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 41. Stoll - 44. a rozhodující sam. nájezd Niederreiter. Střely na branku: 40:17. Diváci: 18.118.

Phoenix - Calgary 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Branky: 23. Doan, 24. Hanzal (Vrbata), 33. Boedker, 50. Korpikoski (Hanzal, Vrbata), 56. Stone, 59. Klinkhammer. Střely na branku: 30:27. Diváci: 10.229.

3. Colorado 42 26 4 12 123:108 56
4. Minnesota 45 23 5 17 108:114 51
5. Dallas 42 20 7 15 123:131 47
6. Nashville 44 19 6 19 105:131 44
7. Winnipeg 46 19 5 22 125:139 43