VIDEO Bony zase úřadoval. Vstřelil první hattrick v Arnhemu

7. 10. 2012 13:15
Bony Wilfried se Vitesse Arnhem začíná vyplácet čím dál více.
Bony Wilfried vždy dokázal zareagovat na vedení soupeře | Video: Sport

Arnhem - Bony Wilfried se Vitesse Arnhem začíná vyplácet čím dál více. Především díky jeho gólům se tým z Arnhemu dělí po neúplném osmém kole o první místo nizozemské nejvyšší soutěže s Twente Enschede.

V sobotním zápase proti Heerenveenu navíc vstřelil svůj první hattrick v Eredivisie. Třiadvacetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny jím pomohl alespoň k zisku bodu za remízu 3:3.

S osmi góly se tak dotáhl na nejlepšího střelce soutěže - Američana Jozyho Altidoreho z Alkmaaru.

Bývalý útočník Sparty, který do Arnhemu přestoupil loni v lednu, dokázal vždy gólem odpovědět na branku hostujícího týmu.

V 53. minutě odpověděl na gól Islanďana Finnbogasona z první půle lehkým doklepnutím do odkryté brány.

Bony vždy okamžitě gólově odpovídal

Islandský hráč sice o deset minut později znovu poslal hosty do vedení, Wilfried však v 70. minutě srovnal krok i střelecký účet přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči.

A i když Heerenveen prakticky hned vzápětí poslal opět do vedení Kums, Bony zanedlouho opět srovnal, když v 79. minutě vyrovnal z pokutového kopu.

To už na hřišti nebyl český obránce a Wilfriedův spoluhráč Tomáš Kalas, který byl po třetím gólu soupeře střídán.

V dresu Heerenveenu pak celý zápas odehrál Kalasův spoluhráč z české jedenadvacítky Lukáš Mareček.

před 54 minutami

Německý parlament schválil snížení DPH u plynu na sedm procent

Německo od soboty sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu a dálkového tepla z běžné 19procentní sazby na sedm procent. Návrh vlády kancléře Olafa Scholze v pátek schválili poslanci Spolkového sněmu. Opatření, které vláda navrhla jako dočasnou úlevu spotřebitelům od vysokých cen energií, potrvá do konce března 2024.

Scholz chystané snížení daně oznámil v polovině srpna, kdy zároveň ujistil, že vláda prověří, zda dodavatelé snížení daně ve vyúčtování zákazníkům plně zohlední. Ministr financí Christian Lindner, který před hlasováním vystoupil s projevem, poslancům řekl, že Německo je v energetické válce s Ruskem.

Společně s nižší DPH na plyn a dálkové teplo měl od soboty platit nový poplatek za obstarání plynu. Ten by odběratelům zdražil tuto energetickou surovinu o 2,4 centu za kilowatthodinu, což by u domácností činilo ročně i stovky eur (tisíce korun). Poplatek, který měl ochránit dodavatele plynu před rostoucími nákupními cenami, se ale vláda rozhodla zrušit, neboť k podpoře dodavatelů použije hospodářský a stabilizační fond o objemu zmíněných až 200 miliard eur.

Nezaměstnanost v Evropské unii zůstala na šesti procentech, nejnižší je nadále v Česku

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu podle sezonně přepočtených údajů činila šest procent, a zůstala tak na červencové úrovni. Nejnižší zůstává v Česku, kde činila stejně jako v předchozích dvou měsících 2,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

V devatenácti zemích eurozóny, které používají jednotnou evropskou měnu, se míra nezaměstnanosti v srpnu také nezměnila a činila 6,6 procenta. Loni v srpnu byla nezaměstnanost v eurozóně na 7,5 procenta a v celé Evropské unii na 6,8 procenta.

Eurostat odhaduje, že letos v srpnu bylo v Evropské unii bez práce 12,921 milionu lidí, z toho 10,966 milionu v eurozóně. Proti červenci se počet nezaměstnaných v unii snížil o 52 tisíc a v eurozóně o 30 tisíc. Ve srovnání s loňským srpnem počet nezaměstnaných klesl o 1,682 milionu a v zemích platících eurem o 1,358 milionu.