28. 10. 2011 9:40
Philadelphia - Winnipeg 8:9, Boston - Montreal 1:2
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii.
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii. | Foto: ČTK/AP

Praha - Jaromír Jágr už v hokeji zažil leccos, ovšem zápas podobný tomu čtvrtečnímu by hledal v paměti hodně dlouho. Smotná NHL takovou raritu nezažila patnáct let.

Jeho Philadelphia doma v polovině duelu s Winnipegem prohrávala už 2:6, přesto na začátku třetí třetiny vedla 7:6.

Utkání spělo za stavu 8:8 do prodloužení. Hostující Andrew Ladd jej však vítězným gólem 66 sekund před sirénou odmítl.

Domácím přitom na výhru nestačil ani téméř dvojnásobný počet (48) střel.

Jágr s Jakubem Voráčkem si při této přestřelce připsali po asistenci. Brankář Ondřej Pavelec strávil v bráně Jets necelých 52 minut a obdržel sedm gólů.

Jágr se znovu trefil. Flyers však tentokrát prohráli
Havlát opět bodoval, Eliáš řídil výhru New Jersey

Nejbláznivější pasáží utkání byly úvodní čtyři a půl minuty třetí třetiny, během nichž padlo dohromady pět gólů.

Letci nejprve třemi góly v rozmezí 113 sekund otočili skóre z 4:6 na 7:6, už 28 sekund po sedmém gólu však hosté vyrovnali a za dalších 61 sekund se dostali zpět do vedení.

Poté, co domácí vyrovnali na 6:6, poroučel se z branky Winnipegu Pavelec. Jeho náhradník Chris Mason záhy rovněž inkasoval, o pár minut později si poranil třísla a Pavelec musel zpět na led.

V 57. minutě ho znovu překonal autor dvou gólů James van Riemsdyk a vyrovnal na 8:8. Poslední slovo však patřilo hostujícím Jets.

Na všechny góly z tohoto zápasu se podívejte ZDE (článek pokračuje pod videem):

Nad průběhem zápasu kroutili hlavami nejen fanoušci a komentátoři, ale i samotní aktéři na ledě. "V životě by mě nenapadlo, že tady vyhrajeme 9:8. Trochu to dnes připomínalo nedokonalou počítačovou hru ze začátku devadesátých let," poznamenal Ladd.

"Už jsem viděl, že nějaký tým dal devět nebo deset gólů, ale skóre bylo obvykle 9:3 nebo 10:2. Ale že by padlo sedmnáct gólů a rozhodl jediný, to jsem ještě nezažil," konstatoval útočník Flyers Daniel Briere.

Podobná přestřelka se v NHL naposledy odehrála v lednu roku 1996, kdy hráči San Jose a Pittsburghu nastříleli dohromady 18 branek a Žraloci se tehdy radovali z vítězství na ledě Tučňáků 10:8.

Jets si připsali premiérové vítězství v sezoně na ledě soupeře, zatímco Flyers zaznamenali čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Washington poprvé prohrál, Edmonton se dostává do čela

To další český gólman Tomáš Vokoun pustil za svá záda pouze dvě střely, přesto jeho Washington v Edmontonu prohrál 1:2.

Capitals, kteří vyhráli úvodních sedm zápasů, poprvé neuspěli na ledě nejhoršího týmu uplynulé sezony. Na tu však Oilers dávno zapomněli, bodovali v sedmi z devíti zápasů a pohybují se na špici Západní konference.

Oilers potrestali Capitals za velkou nedisciplinovanost, když dohromady měli k dispozici osm početních výhod.

"Nejhorší je, že z nějakého důvodu jsme se faulů dopouštěli nikoliv v našem obranném pásmu, ale v útočné třetině. V NHL jsou přesilovky velká zbraň, tolik vyloučení si prostě nemůžeme dovolit. Dnes nás to stálo zápas," řekl k utkání Vokoun.

První hvězdou střetnutí mezi Bostonem a Montrealem byl vyhlášen Tomáš Plekanec. Český forvard si sice nejprve dal přímo z buly vlastní gól (video ZDE), ve třetí třetině však vstřelil vítězný gól na 2:1.

Klíčovou trefu znamenající vítězství zaznamenal také Martin Hanzal, který v 53. minutě rozhodnul souboj Phoenixu a New Jersey. Kromě toho přidal i jednu asistenci. Činil se i jeho spoluhráč Radim Vrbata, který si do kanadského bodování připsal dvě přihrávky.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL si upevnil Milan Michálek, který jednou asistencí přispěl k výhře Ottawy nad Floridou 4:3.

Rozhodující gól vstřelil pouhé čtyři sekundy před koncem třetí třetiny Nick Foligno, jen 44 sekund poté, co Panteři při hře bez brankáře vyrovnali na 3:3.

Výsledky NHL:

Boston - Montreal 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky:
15. Bergeron - 31. E. Cole (Špaček), 51. Plekanec.

Buffalo - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky:
25. a 58. Pominville, 15. Boyes, 55. Kaleta - 33. Prospal, 51. Tjutin.

NY Rangers - Toronto 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky:
7. Girardi, 56. Del Zotto - 22. Lombardi, 43. Lupul, 47. MacArthur, 54. Brown.

Philadelphia - Winnipeg 8:9 (1:3, 3:3, 4:3)
Branky:
35. a 42. Briere, 44. a 57. Van Riemsdyk, 5. Hartnell (Jágr), 27. Giroux, 37. Talbot, 43. Read (Voráček) - 11. Jones, 14. Slater, 19. Wellwood, 24. Glass, 25. Antropov, 31. E. Kane, 44. Burmistrov, 45. Stuart, 59. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 51 minut, z 43 střel inkasoval 7 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,7 procenta.

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky:
42. Kunitz, 45. Neal, rozh. nájezd Malkin - 19. Nielsen, 41. Martin.

Phoenix - New Jersey 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky:
32. a 55. Whitney (na obě Vrbata, na druhou Hanzal), 7. O'Sullivan, 40. Torres, 53. Hanzal - 15. Parise, 26. Fayne, 60. Palmieri.

Nashville - Tampa Bay 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
Branky:
15. a 33. Fisher, 7. S. Kosticyn, 28. Hornqvist, 32. Spaling - 17. a 58. Stamkos, 20. Purcell.

Minnesota - Anaheim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky:
34. Spurgeon, 54. Cullen - 9. Perry, 28. Ryan, 44. Getzlaf.

Dallas - Los Angeles 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky:
15. Daley, 44. Ryder, 48. Nyström (Dvořák) - 36. a 54. Vojnov, 24. Justin Williams, 32. Parse, 60. Brown. .

Edmonton - Washington 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky:
19. Hall, 33. Eberle - 6. Alzner. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta.

Ottawa - Florida 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)