Havlát opět bodoval, Eliáš řídil výhru New Jersey

26. 10. 2011 6:55
Columbus si připsal první výhru v soutěži
Patrik Eliáš se raduje z gólu.
Patrik Eliáš se raduje z gólu. | Foto: Reuters

Nashville - Hokejovému týmu ze San Jose přináší štěstí český útočník Martin Havlát. Po jeho návratu na led zámořské NHL zvítězili Žraloci ve všech třech zápasech.

A Havlát k výhře vždy bodově pomohl. Naposledy zaznamenal asistenci a San Jose vyhrálo na ledě Predátorů z Nashvillu 3:1.

Chvíle rodáka z Mladé Boleslavi přišla v 15. minutě ve vlastním oslabení. Havlát dokázal v početní nevýhodě nebezpečně vystřelit a Logan Couture přesně dorážel.

VIDEO Jágr se konečně trefil. Jeho góly zničily Toronto
Vokoun chytil formu. V NHL se stal třetí hvězdou týdne
Hanzal dal dva góly Anaheimu a byl hvězdou utkání

Predators vyrovnali šest minut před koncem, o minutu později ale rozhodl Joe Pavelski.

Velkou zásluhu na výhře svého týmu má také Havlátův kamarád Patrik Eliáš z New Jersey. Devils rozhodli duel v Los Angeles ve druhé třetině třemi góly během pěti minut.

Nejprve ve 34. minutě Eliáš asistoval u branky Zubruse. O dvě minuty později zvýšil Eliáš po asistenci Petra Sýkory na 2:0. A za další tři minuty bylo definitivně hotovo. Druhým gólem se prezentoval Darius Zubrus, znovu po přihrávce Sýkory.

První výhru v soutěži si konečně připsal Columbus. Blue Jackets si na domácím stadionu poradili s Detroitem a zvítězili 4:1.

NY Islanders - Pittsburgh 0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Dupuis, 21. Park, 59. J. Staal. Střely na branku: 33:29. Diváci: 10.681.

Carolina - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 56. T. Ruutu, 58. Skinner - 39. a rozh. nájezd Spezza, 27. Konopka. Střely na branku: 34:28. Diváci: 12.083.

Columbus - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Umberger, 9. Johansen, 35. Moore, 60. MacKenzie - 5. Helm. Střely na branku: 32:31. Diváci: 15.100.

Buffalo - Tampa Bay 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Vanek, 3. Boyes, 60. Gerbe - 14. Lecavalier, 20. Thompson, 25. Stamkos, 59. Malone. Střely na branku: 39:23. Diváci: 18.690.

Chicago - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Marián Hossa, 46. Sharp, rozh. nájezd P. Kane - 21. Getzlaf, 37. Selänne. Střely na branku: 35:31. Diváci: 21.247.

Edmonton - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 22. Eberle, 26. Horcoff, 27. Hall - 32. Hodgson, 48. Burrows. Střely na branku: 22:37. Diváci: 16.839.

Nashville - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 54. C. Smith - 55. a 59. Pavelski, 15. Couture (Havlát). Střely na branku: 20:36. Diváci: 15.121.

Phoenix - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Torres, 49. Doan - 13. Souray, 59. Burish, rozh. nájezd Daley. Střely na branku: 35:36. Diváci: 6.948.

Los Angeles - New Jersey 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 34. a 39. Zubrus (na první Eliáš, na druhou Sýkora), 36. Eliáš (Sýkora). Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.118.