VIDEO Ani za 500 000! Růžička sponzorova syna hrát nenechal

Sport Sport
11. 4. 2015 16:43
Sponzor dal Slavii půl milionu, aby jeho syn hrál. Růžička ale na tuto hru nepřistoupil
Podívejte se na inkriminované video | Video: Sport

Praha - Jen pár týdnů před začátkem domácího mistrovství světa se na portálu Youtube objevilo pozoruhodné video, zachycující trenéra národního týmu Vladimíra Růžičku.

Na snímku datovaném k roku 2014, ale publikovaném před pár týdny, je totiž zachycena debata mezi nespokojeným rodičem, který v letech 2012 a 2013 hokejové Slavii věnoval půl milionu korun, a právě trenérem Růžičkou, který tehdy "sešívané" ještě vedl.

Rodič-sponzor si přitom stěžuje, že za peníze, které klubu dal na vybavení tělocvičny a opravu kabiny, jeho syn v týmu Slavie "nedostal šanci", ačkoliv mu prý bylo slíbeno, že se o to "Růžička postará".

Jenže Růžička na videu tvrdí, že nic takového neslíbil a pouze zařídil, aby mladý hokejista s týmem mohl trénovat. "Dal jste to za to, že trénoval tady. Já jsem neříkal, že to bude tak, nebo tak. Já jsem vám garantoval jen jednu věc, že tu bude trénovat," říká Vladimír Růžička v rozhovoru, který byl pořízen skrytou kamerou v prostoru restaurace původního stadionu Slavie v Edenu.

Růžička: V tomhle problém nemám

Sám Růžička se k videu vyjádřil pro televizi Nova. "Já si myslím, že v tomhle nemám žádný problém. Kdo mě zná, tak ví, že výkonnost je daná. Kdo tu výkonnost nemá, tak zkrátka nemůže hrát," prohlásil trenér národního týmu v rozhovoru pro portál TN.cz (více zde).

"On přestoupil, on šel hrát jinam. Hrál jinde, jen ne ve Slavii," vysvětluje trenér. "Všem hráčům, co byli ve Slavii jsem se snažil pomoct, aby se někam dostali, aby šli hrát, klidně třeba první ligu. Vždycky jsem se o ně staral, já v tomhle mám čisté svědomí," dodal.

Mladý hráč, kterému se otec snažil půlmilionovým darem zajistil místo v sestavě, nakonec hokejovou kariéru musel ukončit. "Nojo, no. On byl špatný. To už byl kluk, kterému bylo kolem 20 let," říká Růžička. 

Pomsta před MS?

Sám Růžička přitom vidí zveřejnění videa jen pár týdnů před světovým šampionátem v Praze a Ostravě jako snahu o osobní pomstu rodiče.

"Ten chlap pak začal řešit nějaké věci a že to video zveřejní teď před mistrovstvím světa, aby to bylo sledovaný víc jak Nagano," řekl Růžička portálu TN.cz. "Bude mistrovství světa a nechci to řešit. Pak uvidím, co s tím budu dělat. Ale byla to rána pod pás. To každopádně. Velká rána."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy