27. 10. 2009 20:56
K.Vary - Pardubice 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0)
Hokejisté Karlových Varů porazili po nájezdech Pardubice
Hokejisté Karlových Varů porazili po nájezdech Pardubice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů nechali zapomenout na poslední špatné zápasy a zvítězili v úterní dohrávce šestnáctého kola O2 extraligy nad Pardubicemi 3:2 po samostatných nájezdech.

Západočeši se tak vyhoupli v tabulce na jedenácté místo. Pardubice zůstávají třetí.

Úřadujícímu mistrovi se v letošní sezoně v nově postavené KV Aréně příliš nedaří a za vylepšením dosavadních neúspěšných výsledků vykročili aktivně.

I přes jejich střeleckou převahu to však byli oni, kteří v duelu paradoxně inkasovali jako první.

V šestnácté minutě totiž dala jejich obrana až příliš prostoru Sýkorovi, jenž našel před ještě brankou Libora Pivka, a ten bekhendovou střelou překonal Sáblíka.

Domácí se ovšem nevzdali a hned na začátku druhé části se jim podařilo vyrovnat. Po Kumstátově přihrávce rozvlnil síť tvrdou ranou Václav Skuhravý.

Radost karlovarských příznivců však vydržela jen šest minut. Sotva totiž jejich hráči přečkali oslabení, ujel po pravém křídle Jan Stary a nekompromisní střelou vrátil hostům vedení.

I tentokrát se ale Varům podařilo vyrovnat. V závěru prostředního dějství neudržel brankář Růžička pokus Melenovského a důrazný Pavel Kuběna rozjásal pohotovou dorážkou KV Arénu podruhé.

Ve třetí části se pak oba týmy snažily strhnout konečné vítězství na svou stranu, ovšem jak Sáblík, tak i Růžička (zaskakující za zraněného Dominika Haška) již další gól nepustili. Rozhodnutí nakonec nepřineslo ani prodloužení, tudíž muselo dojít až na samostatné nájezdy.

V nich si  už vedli lépe domácí, kterým zajistil bod navíc Milan Hluchý.