Útočník Prospal dovedl New York Rangers do play off

10. 4. 2011 8:00
Tomáš Vokoun vychytal na závěr ročníku čisté konto
Scott Gomez oslavuje se spoluhráčem Nikolaiem Zherdevem po gólu do sítě Tampy Bay Lightning. | Foto: Reuters

New York - Václav Prospal přispěl v sobotním duelu NHL gólem a asistencí k výhře New Yorku Rangers nad New Jersey 5:2, která nakonec posunula jeho tým do play off.

Úhlavní rival v bitvě o postup Carolina totiž následně prohrála 2:6 s Tampou, Rangers tak zůstali na osmém místě a v prvním kole vyřazovacích bojů vyzvou Washington.

Rangers hrozí vyřazení, Vrbata zařídil Kojotům play off

Rangers vydřeli klíčové vítězství už v sobotu odpoledne zámořského času a pak museli čekat, jak si večer povede Carolina. Kdyby Hurricanes s Tampou vyhráli, bodově by se na Rangers dotáhli a díky lepší bilanci v daných kritériích by na jejich úkor postoupili do play off.

Hurricanes však zápas o všechno totálně zpackali. Už po první třetině prohrávali o tři góly, v polovině zápasu pak 0:4.

Následně sice dvěma brankami vykřesali jiskřičku naděje, v posledních třech minutách však dvakrát inkasovali při hře bez brankáře a sezona pro ně skončila.

Vokoun ukončil ročník čistým kontem

Čistým kontem završil své letošní působení v NHL brankář Tomáš Vokoun, s nímž reprezentační kouč Alois Hadamczik počítá jako s jedničkou na mistrovství světa. V souboji se svým krajanem Michalem Neuvirthem v brance Washingtonu zneškodnil gólman Floridy všech 28 střel a dovedl svůj tým k nejtěsnější výhře 1:0.

New York Rangers - New Jersey 5:2
(1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 4. Drury, 22. Wolski, 32. McDonagh (Prospal), 37. Prust, 51. Prospal - 3. Palmieri, 20. Kovalčuk. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.000.

Boston - Ottawa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Paille, 22. Horton, 55. Peverley - 19. Butler (M. Michálek). Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.565.

Toronto - Montreal 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Kessel - 7. a 37. Gionta (na druhou Hamrlík), 3. White, 54. Plekanec. Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.676.

Philadelphia - NY Islanders 7:4 (3:3, 2:1, 2:0)
Branky: 1. a 39. Hartnell, 29. a 50. Meszároš, 1. Timonen, 10. Briere, 60. Powe - 8. Grabner, 10. Hamonic, 13. Tavares, 21. Parenteau. Střely na branku: 39:36. Diváci: 19.909.

Carolina - Tampa Bay 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 34. Stillman, 49. Larose - 7. Moore, 12. Lecavalier, 14. Stamkos, 31. Clark, 58. Gagné, 59. St. Louis. Střely na branku: 44:35. Diváci: 17.805.

Columbus - Buffalo 4:5 (0:0, 2:3, 2:2)
Branky: 43. a 60. Huselius, 25. Dorsett, 37. Boll - 28. Pominville, 32. Butler, 36. Ennis, 53. Stafford, 54. Gaustad. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.717.

St. Louis - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Oshie, 60. Steen. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.150.

Calgary - Vancouver 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 23. Iginla, 32. Bäcklund - 43. Burrows, 52. Kesler, 63. Ehrhoff. Střely na branku: 36:39. Diváci: 19.289.

Florida - Washington 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 54. Thomas. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 23:28. Diváci: 18.371.

Los Angeles - Anaheim 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 39. Smyth - 14. McMillan, 16. S. Koivu, 29. Beauchemin. Střely na branku: 44:20. Diváci: 18.203.

San Jose - Phoenix 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 28. White, 39. Pavelski, 59. Couture - 49. Korpikoski. Střely na branku: 37:36. Diváci: 17.562.

11. St. Louis 82 38 11 33 240:234 87
12. Minnesota 81 38 8 35 201:230 84
13. Columbus 82 34 13 35 215:258 81
14. Colorado 81 29 8 44 223:285 66
15. Edmonton 81 25 11 45 190:265 61

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi. Tým označený "z" má jisté prvenství v konferenci. Tým označený "p" má jisté vítězství v soutěži.