Třinec ztrácí,v Kladně padl po nájezdech

ČTK, SportPlus
2. 2. 2007 20:00
Praha - Ve 48. kole hokejové extraligy se v souboji o play off radovalo Kladno, které po samostatných nájezdech zdolalo Třinec. Uvnitř: Galerie

Zlín si poradil v prodloužení s Karlovými Vary, pražská Sparta zvládla utkání v Plzni, kde nakonec vyhrála 4:2. Litvínov se dlouho trápil s posledním Vsetínem, ale nakonec nezaváhal a připsal si důležité tři body. Slavia rozstřílela Znojmo 6:2.

Zlín - Karlovy Vary 4:3 v prodloužení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Hokejisté Hamé Zlín porazili v domácím prostředí Energii Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku utkání 48. kola extraligy vstřelil útočník Martin Čech devět vteřin před uplynutím 65. minuty a připsal si tak již druhou trefu zápasu.

• Sledujte extraligová utkání v LIVE výsledcích BettingCentra.

Od začátku zápasu byli aktivnější Západočeši, kteří velmi často stříleli na gólmana Murína. Paradoxně šli ale do vedení domácí, Skuhravý totiž nedokázal po ráně Dobroně dorazit puk do prázdné klece a z protiútoku si Záhorovský blafákem vychutnal brankáře Sáblíka.

• Tabulka extraligy ZDE

Karlovy Vary se poprvé prosadily v 11. minutě, na konci ukázkové kombinace byl útočník Skladaný, který se trefil přesně mezi Murínovy betony. Slovenský gólman ve službách Hamé inkasoval v první třetině ještě jednou, hosté otočili po šikovné teči Straky. Vyrovnání měl na hokejce Leška, jenže jeden z protihráčů jeho pokus zblokoval.

Po chybné rozehrávce Rachůnka ve vlastním obranném pásmu mohl zvýšit Procházka, z úhlu však minul Murínovu branku. I přesto se ale hráči Energie dočkali dvougólového náskoku, když se Dvořák dostal před beka Lučku a po skrumáži puk nakonec skončil za brankovou čárou.

Zlínští hokejisté se trápili, za soupeřem zaostávali především v pohybu, ovšem se štěstím dokázali vstřelit kontaktní gól. Nosek od modré čáry trefil Čecha a od jeho nohy se kotouč dostal za Sáblíkova záda.

Ve 46. minutě zlepšující se tým Hamé dokázal srovnat, když po nahrávce Kováře zblízka skóroval Kašpařík. Třetí trefa domácí nabudila a Sáblík se musel hodně činit, aby svému týmu udržel alespoň remízu. V 60. minutě mohl rozhodnout Pech, jenže Murín byl na místě.

V prodloužení měl blízko ke čtvrtému zásahu domácí Kašpařík, jenže kotouč z jeho hole skončil na levé tyči. V době, když už oba týmy spíš myslely na samostatné nájezdy, Sáblík vyrazil střelu Novotného k Čechovi, který svým druhým gólem ukončil napínavý duel.

Výsledek:
Hamé Zlín - Energie Karlovy Vary 4:3 v prodloužení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Záhorovský (Tomík), 30. M. Čech (Nosek), 46. Kašpařík (Kovář), 65. M. Čech (A. Novotný) - 11. Skladaný (Řezníček), 15. Straka (Duben), 26. Dvořák (Straka). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4747.
Zlín: Murín - Vosátko, Lučka, Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek, navíc od 21. Kovář, Balán, R. Pšurný, od 41. M. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Straka, Skladaný - Pech, Chrenko, Milan Procházka, navíc od 21. Ustrnul. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Kladno - Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Hokejisté Kladna hostili třinecké Oceláře, a napínavý duel dopadl lépe pro domácí. Před letošní největší návštěvou na kladenském zimním stadionu se hrál velice dramatický hokej, oběma týmům se jednalo o hodně.

O zisku dvou bodů pro Kladno se nakonec rozhodlo až při samostatných nájezdech, když na Romana Čechmánka v brance Třince vyzráli Jaroslav Kalla a Martin Procházka.

• Utkání kola: Čechmánek na Kladně
    Podívejte se na předzápasové prognózy BettingCentra.

I v pátečním utkání domácí spoléhali na svoji největší zbraň: přesilovky. Při vyloučení Hloucha a Frolla měli Středočeši téměř minutovou výhodu dvou hráčů na ledě, ale hvězdná kladenská dvojice Patera+Procházka si na Čechmánka v brance hostů nepřišla.

Naopak vyloučený Roman Hlouch se brzy po návratu z trestné lavice šikovně prosadil před domácí brankou a zásluhou jeho teče Oceláři vedli. Kladenští se snažili dostat do blízkosti hostující branky, ale defenziva soupeře v čele s Čechmánkem pracovala na jedničku.

Z výrazné převahy svěřenci trenéra Müllera vytěžili pouze Kallovu nastřelenou tyč, gól nepadl ani při dalších přesilovkách.

Naopak hosté měli z ojedinělé příležitosti možnost přidat druhý gól, ale Korhoň ztroskotal na domácím Orctovi. V prostřední části hry se Třinec ještě více zaměřil na defenzivní činnost a domácí se velmi těžko dostávali alespoň do obranné třetiny svého soupeře.

Přesto se dočkali ve 35. minutě vyrovnání, když Bělohlav v početní výhodě přece jen dostal puk za brankovou čáru. Následně Třinec nevyužil více než minutovou výhodu přesilovky pěti proti třem.

Třetí třetina probíhala v podobném duchu. Ve 49. minutě hostující obrana zapomněla na nejlepšího střelce extraligy Martina Procházku, a ten ze čtyř metrů prostřelil Čechmánka. Kladno směřovalo k důležité výhře, ovšem přišel nenápadný útok třineckého týmu a zkušený Peterek sklepnul puk do sítě Orcta.

Utkání se tak překlenulo do prodloužení. Hosté při vyloučení Pavlase sice sevřeli domácí v jejich obranné třetině, ale branky se nedočkali. A tak poprvé v letošním ročníku musely na Kladně rozhodnout samostatné nájezdy.

Dva body pro Kladno zajistil Kalla, když proměnil již první penaltu. Druhou branku do sítě Čechmánka pak přidal Martin Procházka, naopak hosté nevyužili ani jeden ze dvou pokusů.

Výsledek:
Rabat Kladno - Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Bělohlav (Patera), 49. Martin Procházka (Bělohlav), rozhodující sam. nájezd Kalla - 11. Hlouch (Peterek), 52. Peterek (Tomas). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:11, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3865.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Evan - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Diviš, Čurilla, Hluchý. Trenéři: Müller a Kasík
Třinec: Čechmánek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Kroupa, Frollo, Frühauf - Stals, Martynek, Skořepa - Korhoň, Vůjtek, Peterek - Tomas, Hlouch, L. Říha - Pavelek, Daneček jun., Štefanka. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.

Plzeň - Sparta 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Hokejisté pražské Sparty zvítězili díky obratu v závěrečné třetině v Plzni 4:2 a upevnili si čtvrté místo. Na pátý Zlín má úřadující mistr pětibodový náskok. Předposlední Lasselsberger sice vedl 2:1, ale Ondřej Kratěna s Janem Hanzlíkem v přesilovkách otočili stav a při závěrečné power play pojistil výsledek Jan Hlaváč.

V brance Plzně nastoupil již uzdravený brankář Málek a ten se musel činit již v úvodních vteřinách. Po Netíkově akci však osamocený Sivek trefil jen beton plzeňského gólmana. Postupem času byli domácí aktivnější a Duba čelil hned několika nebezpečným situacím.

Nejdříve si snadno poradil s Vampolovým pokusem a potom kryl i Šindelův tvrdý pokus po rychlém protiútoku Lasselsbergeru. Západočeši se dostávali často do přečíslení, ale několikrát promarnili vhodný okamžik na zakončení.

Sparta hrála sice dvakrát v početní výhodě, ale Málka téměř neohrozila. Když se dostal úřadující mistr v druhém dějství k zakončení, byly pokusy Hlaváče i Kratěny nepřesné.

A navíc mohli hosté i inkasoval i v oslabení, když v 12. minutě ujel Vykoukalovi Vampola, ale na Dubu blafákem nevyzrál. Po faulech Langhammera a Sivka se pak naskytla domácím na 97 sekund výhoda dvou hráčů v poli a 13 vteřin před jejím koncem otevřel skóre Divíšek.

Pražané se dočkali vyrovnání v 23. minutě, kdy využili Čakajíkovy chybné rozehrávky v obranném pásmu. Od Dragouna se puk dostal k Vrbatovi, který střelou na lapačku z mezikruží překonal Málka.

Za 133 vteřin ale opět vedl Lasselsberger. Divíšek našel křížnou přihrávkou Fabuše, který zakončoval do odkryté branky. Z brejku dvou na jednoho mohl smazat ztrátu po Hlaváčově přihrávce Tabaček, ale plzeňský gólman se včas přemístil.

Před polovinou utkání utkání vyšachovala Kubalíkova formace sparťanskou defenzívu, ale Duba i ve spolupráci s Langhammerovým posunutím branky situaci zachránili.

Při následné přesilovce Skórovat však mohli Paradoxně při následné přesilovce se mohli skórovat sparťané. Po Čakajíkově zaváhání ujel Petr Ton, jenže Málek jeho bekhendový blafák vyrážečkou vytěsnil. Domácí pak nevyužili ani další dvě početní výhody.

Do dalších faulech Tabačka a Vykoukala sudí Husička trestal celkově již poosmé za sebou hosty, ale domácí toho k potvrzení vedení nevyužili.

Naopak mezitím při plném počtu hráčů na ledě měla Plzeň štěstí, když Hlaváč nejdříve zamířil do Málkova betonu, z dorážky trefil tyč a poskakující puk odpálil Ludvík. Při Vykoukalově trestu pak z mezikruží pálil nebezpečně Ludvík, na Dubu Plzeňští nevyzráli ani při výhodě čtyř proti třem.

Ale jakmile se dostala do početní výhody Sparta, dokázala domácí tým potrestat. Kubalík se vracel z trestné lavice už po 15 vteřinách, když se do levého horního rohu Málkovy branky trefil Kratěna.

Potom byl sice proti sparťanskému kanonýrovi úspěšnější Málek, ale v 53. minutě dokonal obrat při Čechově trestu tvrdou střelou obránce Hanzlík. Poslední slovo měl při power play ještě Hlaváč.

Výsledek:
Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Divíšek (Čakajík), 26. Fabuš (Divíšek) - 23. Vrbata (Dragoun), 50. O. Kratěna (P. Ton), 53. Jan Hanzlík (P. Ton), 60. Hlaváč (Netík). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9, navíc Sivek (Sparta) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4409.
Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Mazanec, Pulpán, V. Čech - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kubalík, Kracík - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek, Tabaček - Netík, Sivek, Hlaváč - P. Ton, Rob, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Hromas - Vrbata. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Litvínov - Vsetín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Hokejisté Litvínova přivítali na svém ledě poslední Vsetín, žádné střelecké manévry se ovšem nekonaly. Důležité body v boji o play off přinesly domácím přesné trefy útočníků Proroka a Bendy, které zajistily výhru 2:0.

Chemici šli do střetnutí se zbrusu novou brankářskou dvojicí Horčička - Podolka, vypůjčenou ze sousedního Chomutova. Oba litvínovští gólmani totiž onemocněli. Hübla trápila třísla a navíc v týdnu ulehl s virózou, třísla zradila i Fialu. Do branky trenéři postavili Horčičku, který dokázal v důležitých momentech litvínovský tým podržet.

V první třetině sice měli domácí opticky navrch, svou převahu však nedokázali gólově zužitkovat. Přitom šancí měli hned několik, ovšem Reichel, Jenáček, Trávníček, Benda ani Branda nedokázali Štůralu v brance Vsetína překonat. Bezbrankový stav tak vydržel až do poloviny zápasu.

Střelecký půst ukončil ve 33. minutě při přesilové hře Ivo Prorok, který dokázal zužitkovat nahrávku Roberta Reichla. Pak musel hrát Vsetín v dvojnásobném oslabení, ale domácí početní výhodu nevyužili.

Další branky se tak diváci dočkali až na začátku posledního dějství, když Benda na konci 41. minuty obkroužil branku a prostřelil gólmana Valachů Štůralu. V závěru přeci jen přišel tlak hostujícího celku, do největší šance se dostala dvojice Grill - Sabol, na litvínovského gólmana Horčičku si ovšem nepřišla.

Ten proti soupeřovým útočníkům obstál, udržel čisté konto a výrazně pomohl svému týmu k zisku tří bodů.

Výsledek:
Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Prorok (Reichel), 41. Benda (Jenáček). Rozhodčí: Jebavý - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9, navíc Šlégr (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4215.
Litvínov: Horčička - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Gýna, Skuhrovec, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Sklenička. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Vsetín: Štůrala - Mocek, Andersons, Bobček, Ostrčil, Šmach, Stříteský - Darzinš, Fadrný (21. Navrátil), Dubec - Näätänen, Hubáček, J. Hruška - Davídek (41. Hrňa), Sabol, Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.

Slavia Praha - Znojmo 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Hokejisté pražské Slavie porazili ve 48. extraligovém kole Znojmo 6:2 a přerušili tak minisérii dvou porážek. Na postupu týmu kouče Vladimíra Růžičky na šesté místo tabulky, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off, se dvěma góly a asistencí podílel útočník Jaroslav Bednář.

Hosté se v Sazka Areně představili bez svého kapitána Bičánka, který měl hrát svůj jubilejní 200. zápas v nejvyšší soutěži. "Céčko" na dresu tak měl Dopita.

Absence důrazného beka se promítla i do první přesilové hry zápasu, ve které Orli nic nevymysleli. Jejich rozlet poté přibrzdil nejproduktivnější hráč Slavie Bednář, který během jednoho střídání v rozmezí 30 vteřin překonal dvakrát gólmana Trvaje.

Jihomoravané se snažili snížit, ale jejich střely nacházely pouze připraveného brankáře Hronka. Ten dostal v brance Slavie přednost před uzdravenou jedničkou Adamem Svobodou, který usedl na střídačku.

V závěru první třetiny se však hostům snížit podařilo. Hráči Znojma využili dvojnásobnou početní výhodu, když na trestné lavici seděli společně Beránek s Vondrkou. Hronka prostřelil znojemský objev posledních kol obránce Kříž.

Přesilovka ale pomohla ke vstřelení branky i Slavii. Hruška ještě Mojžíšův faul ve 23. minutě nepotrestal, Žižka o pár vteřin později ale již mířil přesně.

Znojmo faulovalo i nadále a domácí si díky tomu vytvořili souvislý tlak. Naráželi však na připraveného Trvaje. Ve 29. minutě ale ani reprezentační gólman nedokázal zastavit Ratajovu střelu z bezprostřední blízkosti.

Kouč hostí Hořava poté nasadil do hry čtvrtou formaci, jako by se smířil s tím, že jeho tým odjede z Prahy bodově s prázdnou. Slavia naopak pokračovala ve hře na tři formace a i nadále měla více ze hry. Hruška ani Červenka však na Trvaje vyzrát nedokázali. Na začátku třetí části se to ale podařilo Vondrkovi.

Pátý střelecký úspěch Slavie nic neměnil na tom, že se zápas dohrával v poklidu. Přesto se v závěru měnilo skóre ještě po trefách hostujícího Padělka a domácího Supa, přičemž jejich zásahy v 57. minutě dělilo jen 23 vteřin.

Výsledek:
Slavia Praha - Znojemští Orli 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Bednář (Beránek), 10. Bednář (Červenka), 24. Žižka (Bednář), 29. Rataj (Sup), 42. Vondrka (Hlavačka), 57. Sup (Rataj) - 20. Kříž (A. Padělek), 57. A. Padělek (Kříž). Rozhodčí: Minář - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4142.
Slavia Praha: Hronek - Graňák, Žižka, Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Dlouhý - Vondrka, Rataj, Sup. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Kotaška, Chvátal, Němeček, Mojžíš, od 50. min. navíc Švrček - A. Padělek, Dopita, M. Růžička - Beroun, J. Svoboda, Selingr - Haman, Tvrdík, Plášek, od 30. min. navíc D. Nedorost, od 32. min. navíc Meidl a V. Říha. Trenéři: Hořava a Votruba.