8. 2. 2008 19:38
RI Okna Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Hokejisté Zlína se radují ze vstřelené branky
Hokejisté Zlína se radují ze vstřelené branky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Zlín - Hokejový celek Zlína porazil v páteční dohrávce 48. kola hokejové O2 extraligy na svém ledě Třinec 4:2. V dresu domácích řádil Jaroslav Balaštík, který v zápase zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Třinec, který byl na jihu Moravy mohutně podporován svými fanoušky, se vrhl za třemi body velmi odhodlaně a jejich úsilí se vyplatilo už po devíti minutách. To se v přesilové hře nejlépe zorientoval před brankářem Bieglem Robert Tomík a dorážkou otevřel skóre zápasu.

Než se stačilo zlínské publikum vzpamatovat, inkasovali jejich hráči už podruhé. Hostující obránce Sekeráš chytře objel branku, přihrál Zdeňku Skořepovi a ten před Bieglem nezaváhal.

Domácí hokejisté se dostali do hry až ve druhé třetině. K vybudování dlouhodobějšího tlaku jim pomohlo zbytečné Štefankovo vyloučení, během něhož se sice Zlín prosadit nedokázal, ale krátce po něm už ano.

Leškovu přihrávku zpoza branky využil ke vstřelení kontaktního gólu Ivan Rachůnek.

Přečte si také: Praha přijde o Sazka Arenu. Stane se z ní O2 Arena

Třinci mohl vrátit dvoubrankové vedení o minutu pozdějí Barinka, ovšem svého bývalého spoluhráče Murína nepřekonal.

Další šanci na zvýraznění náskoku měli hosté při signalizované výhodě v polovině utkání. Během ní se v největší příležitosti objevil Moravec, ale Murín skvělým zásahem nadále držel naděje domácích.

Obrat zinscenoval Balaštík

Nevyužité šance se proto hostům vymstily. Čtyři minuty před přestávkou se do odraženého puku opřel Jaroslav Balaštík a ránou mezi Vojtkovi betony vyrovnal na 2:2

Sámotný Balaštík poté dokončil obrat v utkání na začátku třetí třetiny, kdy při přesilové hře dorazil střelu Galvase.

Psychicky nalomené hosty navíc dorazil o dvě minuty později Miroslav Okál, jenž využil přesnou přihrávku Hlavačky a stanovil tak konečný stav na 4:2.

Třinec po páteční dohrávce zůstává v tabulce na osmém místě s počtem 69 bodů. Na svém 13. místě zůstává i Zlín, který má nyní už jen deset bodů méně.