Třinec smetl lídra z Vítkovic, Sparta znovu prohrála

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
9. 1. 2011 20:55
Třinec - Vítkovice 6:1, ČB - Liberec 4:0
Bude se Třinec radovat z postupu do play-off nebo smutnit ze sestupu do play-out? | Foto: Aktuálně.cz

Třinec - Jednoznačné vítězství 6:1 nad Vítkovicemi si připsali v 39. kole extraligy hokejisté Třince. Náskok svého soupeře v čele soutěže tak zmenšili na rozdíl jediného bodu.

O vývoji utkání rozhodl především úvod první třetiny, neboť Oceláři během devíti minut nasázeli Steelu tři branky. Postupně se trefili David Květoň, Martin Růžička a Vojtěch Polák, po jehož zásahu se poroučel brankář Roman Málek na střídačku.

Za dvě minuty poté sice snížil v přesilovce Viktor Ujčík, ovšem následně přidali domácí další tři branky a bylo rozhodnuto. Vítkovice přesto zůstávají v čele tabulky.

Vítkovice udolaly Spartu, Kometa prohrála i s Kladnem
Majitel Sparty Charouz: Dáme návrh, jak předejít aférám
Slavia přehrála Boleslav a už je v elitní šestce ELH
Spartě došla trpělivost, sérii proher odnesl Kůrka

Zaváhání lídra nevyužil třetí tým soutěže Liberec, který vysoko prohrál v Českých Budějovicích 0:4. Třetí nulu přitom v sezoně vychytal Jakub Kovář.

Možnost předskočit měl tak Zlín, který ale dnes podlehl Plzni 2:3 v prodloužení.

Hrdinou "Indiánů", kteří stále bojují o playoff, se stal dvougólový střelec Jaroslav Modrý, jehož druhý přesný střelecký pokus rozhodl o tom, že Plzeň v neděli získá dva body.

Naopak Sparta, která je dalším z pronásledovatelů Litvínova, jenž drží poslední postupovou příčku pro playoff, počtvrté v řadě prohrála, i když s Karlovými Vary to bylo až na nájezdy.

V penaltovém rozstřelu selhaly za stavu 2:2 zkušené sparťanské opory, tedy Petr Ton, David Výborný i Michal Broš, a protože se za hosty trefil alespoň Václav Skuhravý, veze si Energie z Tesla arény dva body. Sparta bezprostředně po skončení utkání oznámila, že již dále nepočítá se službami pohaslé hvězdy Tomáš Kůrky.

Spartu i Plzeň každopádně asi jen málo potěšil výsledek Litvínova, který si doma poradil s Kladnem 3:1. Středočeši přitom v Litvínově dlouho vedli brankou Jakuba Valského z 31. minuty 0:1, ovšem "Chemici" v poslední desetiminutovce zcela zvrátili vývoj utkání.

Nejprve totiž srovnal Martin Jenáček, o chvíli později strhl vedení na stranu Litvínova Roman Vopat a v šedesáté minutě přidal třetí gól, tentokrát do opuštěné klece, Viktor Hübl. Litvínov má nyní na jedenáctou Plzeň náskok sedmi bodů, Sparta ztrácí dokonce dvojnásobek.

Pořádnou porci branek viděli diváci v Mladé Boleslavi, kde vyhrál úřadující šampion z Pardubic 8:6. Oba gólmani, tedy Svoboda i Schwarz, proto velice rychle v zápase přenechali svá místa náhradníkům, jelikož střelci v neděli na ledě bruslařského klubu zcela dominovali.

Divokou přetahovanou nakonec ovládli Pardubičtí, i když Středočeši bojovali až do poslední minuty a osmou branku inkasovali až pří hře bez brankáře.

V posledním nedělním utkání prodloužila trápení Komety Slavia, která zvítězila nad Brňany 4:1. Kometa ztroskotala především na výborném brankáři Miroslavu Kopřivovi, kterého se jim podařilo zdolat až necelé čtyři minuty před koncem.

Brno, které ještě na začátku prosince bojovalo o první příčku tabulky, je nyní jen o dva body před desátým Litvínovem a devět bodů před dotírající Plzní. Slavia si udržela šestou příčku.

39. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávka: 20. Gulaš (Langhammer), 29. Martynek (Kašpařík, Vydarený), 39. J. Novák, 52. Gulaš (Kotaška). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 4823.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, J. Novák, Vydarený - Šimánek, Červený, Podlešák - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Liberec: Pinc - Hunkes, Čakajík, Trončinský, Výtisk, Moravec, Pavlů, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Bartovič, Podkonický, Víšek - Špaček, Vantuch, Ondřej. Trenéři: Kalous a Pešán.

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Leška (Köhler, Hamrlík), 51. Důras (Balán) - 23. M. Heřman (Lammers), 49. Modrý (Vlasák, Jan Kovář), 64. Modrý (Straka, Duda). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Galvas (Zlín) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5116.

Sestavy:

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Stránský, M. Straka, Duda - Lammers, Johnson, M. Heřman - Plášek, Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. D. Květoň (M. Růžička, Polanský), 5. M. Růžička (D. Květoň, Seman), 10. V. Polák (Polanský), 39. Koudelka (Krajíček, McGregor), 44. D. Květoň (M. Růžička, Zíb), 56. Hrňa (Adamský, Hrabal) - 12. Ujčík (Pohl, Burger). Rozhodčí: Hrubý, Minář - Kostka, Jílek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy:

Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec - D. Květoň, Polanský, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Ostřížek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek (10. Šindelář) - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček, Barinka, Bartoň - Huna, Burger, Szturc (44. Svačina) - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Broš (Ton, Luňák), 58. Kratěna (Ton, Broš) - 38. Skladaný (Dobroň, Pech), 50. Kumstát (Skuhravý), rozhodující nájezd Skuhravý. Rozhodčí: R. Polák, Šír - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pöpperle (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4411.

Sestavy:

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, O´Brien, Jan Hanzlík, Gulaši, Philipp, Macholda, od 31. min. navíc Husák - Kratěna, Výborný, Bartánus - Luňák, Broš, Ton - Kafka, Smoleňák, Karpov - Kůrka, Koreis, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Gřegořek, Dobroň, Kokko, Sloboda, M. Rohan, Prošek, J. Látal - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Pech, Zaťovič - L. Klíma, Melenovský, Sailer - T. Rohan, Vachovec, T. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Benzina Litvínov - HC Vagnerplast Kladno 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branka a nahrávka: 52. Jenáček (Černý, Stříteský), 55. Vopat (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš, Černošek) - 31. Valský (Kotrla). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4272.

Sestavy:

Litvínov: Franěk (23. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Kracík, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Bojer - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

Kladno: Falter - D. Růžička, Drtina, Mrázek, Šmach, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Melka, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 6:8 (4:4, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Divíšek (Nouza), 5. Matějovský (Divíšek, Mikuš), 6. Hay (Lehikoinen), 20. Bahenský (Plodek, Štefanka), 32. Bahenský (Štefanka), 45. Lehikoinen (Bahenský) - 12. Nakládal (Bartek, Kaberle), 13. Bartek (Somík, Nakládal), 13. Koukal, 16. Starý (Špirko, Kočí), 28. Somík (Bartek, Koukal), 28. Kolář I (Píša, Špirko), 35. Kolář I., 60. Pineault (Píša). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 3230.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Valent (21. Schwarz) - Žabka, Mikuš, Lehikoinen, Hay, Macháček, Marušák - Nouza, Divíšek, Matějovský - Plodek, Štefanka, Bahenský - Tvrdík, Vrbata, Boháč. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Pardubice: A. Svoboda (6. M. Růžička) - Kaberle, Nakládal, Píša, Kočí, Mezei, Jillson - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Špirko, Starý - Pineault, Buchtele, Radil. Trenéři: Jandač a Hynek.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Doležal), 43. Sklenář, 53. Tomica (Třetina), 56. Sklenář (Micka) - 60. R. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 8236.

Sestavy:

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Brno: Hovi - Kempný, Bičánek, Mojžíš, Malec, Houdek, Stehlík - Jakub Svoboda, R. Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Huml, R. Procházka, Hubáček - Švaňhal, Křivohlávek, Protivný. Trenéři: Lubina a Číhal.