Tragédie: ve Francii zemřel slovenský hokejista. Šlo o autonehodu, či pád z balkonu?

Rudolf Černík
31. 10. 2018 17:33
Nad smrtí pětadvacetiletého Dávida Gáborčíka panují otazníky, jeho spoluhráči z druholigového Dunkerque jsou v šoku.
Dávid Gáborčík v dresu francouzského týmu
Dávid Gáborčík v dresu francouzského týmu | Foto: Facebook

Paříž/Praha - Ve Francii v úterý tragicky zemřel 25letý slovenský hokejista Dávid Gáborčík. Informoval o tom portál lavoixdunord.fr, smutnou zprávu pak potvrdil na svém facebooku i klub Les Corsaires de Dunkerque, za který Gáborčík hrával.

Podle lavoixdunord.fr se tragédie stala v utérý po devatenácté hodině v ulici Saint-Pierre v Dunkerque. Hokejistu našli bez známek života na chodníku, na který údajně spadl z balkónu bytu ve třetím patře.

Podle serveru hokej.sk je však důvod smrti jiný, mělo jít údajně o autonehodu v úplně jiné části města. Slovenský hokejista byl podle některých informací po nárazu ještě živý a lékaři údajně bojovali o jeho život v nemocnici. Vnitřní zranění však byla příliš vážná.

"Všichni v klubu jsme v šoku. Dávid byl fantastický a velmi pozitivní kluk. Navíc se mu dařilo, minulý týden vstřelil v Rouenu gól a hrál ve velmi dobré formě," citoval hokej.sk Gáborčíkova spoluhráče z Dunkerque Dominika Šimčáka. "Všichni jsme z toho úplně mimo a je nám to nesmírně líto. Jménem celého týmu vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině," dodal Šimčák.

"S velkým zármutkem oznamujeme smrt našeh hráče Dávida Gáborčíka. Vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho nejbližším," napsal druholigový klub Les Corsaires de Dunkerque na svém facebooku.

Gáborčík hrál ve Francii od ledna 2017, předtím působil rok v Anglii. Na Slovensku hájil především dres Popradu, se kterým si zahrál i nejvyšší soutěž.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy