Jako mrknutí oka, řekl Bode Miller o tragické smrti své dcery. Jeho žena přiznala mučivé pocity viny

Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 8. 2018 6:54
10. června se v bazénu tragicky utopila devatenáctiměsíční dcera slavného lyžaře Bodeho Millera. Zdrcení manželé už pracují na tom, aby podobný žal nemuseli zažívat jiní.
Video: Bode Miller a jeho žena mluví o smrti dcery | Video: www.youtube.com

Praha - Sedm týdnů trvalo, než našli vnitřní sílu a svůj nekonečný smutek ukázali veřejnosti.

Legenda sjezdového lyžování Bode Miller a jeho manželka Morgan promluvili v exkluzivním interview na stanici Today o dni, který navždy změnil jejich životy. O dni, kdy tragicky přišli o malou dceru Emeline.

Čtyřicetiletý Miller prohlásil, že "se vše odehrálo rychle jako mrknutí oka". Sám ale u nehody nebyl. Odvážel svou nejstarší dceru na softballový trénink, zatímco jeho manželka s dcerkou jako obvykle navštívili své sousedy v Jižní Kalifornii.

"Nakládal auto, my jsme se u něj zastavili a já ho políbila. Najednou se objevila Emmy a dala mu pusu také. Moc nás to pobavilo, protože to nebyla pro Emmy typické. Tak jsem Bodeho políbila znovu, ona to zase zopakovala. Smáli jsme se. Pak jsme se otočili a ona mávala tátovi na rozloučenou," svěřila se Morgan Millerová třesoucím se hlasem.

Na návštěvě u sousedů šlo o normální den. Všichni seděli na gauči a malá Emmy si hrála před nimi. Pak si ale Morgan zničehonic uprostřed konverzace uvědomila, že je kolem podezřelé ticho. "Kde je Emmy?" ptala se synů své kamarádky. Nevěděli.

Běžela ven na dvorek, skrz předtím zavřené dveře prosvítal proužek světla. "Moje srdce jako by se zastavilo. Otevřela jsem dveře a ona se vznášela bez hnutí v bazénu. Běžela jsem a skočila pro ni," popsala.

První pomoc ani rychlý příjezd lékařů už nepomohly. Dítě bylo ve vodě příliš dlouho. "Její mozek neměl potřebný kyslík na tak dlouhou dobu," řekl Miller.

Zničení manželé se prý rozhodli o incidentu promluvit proto, aby pomohli podobným tragédiím do budoucna zabránit. Utopení je u dětí mezi jedním a čtyřmi lety věku nejčastější neúmyslnou příčinou smrti. Sami Millerovi udělali u svého bazénu opatření, oplotili jej ohradou a totéž doporučují všem rodičům.

"Máme šanci žit naše životy za nějakým účelem. Chceme se pokusit o to, aby žádný další rodič nemusel cítit to, co cítíme my," uvedla Morgan Millerová.

Manželé založili kampaň a sbírku, jejíž výtěžek bude použit na výuku spojenou s bezpečností u vody.

"Není dne, během kterého bych se nemodlila za příležitost vrátit se zpět do onoho okamžiku a udělat všechno jinak. Ale teď máme šanci poučit jiné rodiče, aby se zachovali jinak než my," řekla Millerová.

Podle Bodeho Millera je chyba, že se o podobném riziku příliš nemluví. "Je to přitom vlastně nejpravděpodobnější způsob, jak můžete potenciálně přijít o dítě. Byl jsem na všech setkáních a kontrolách u pediatrů s našimi dětmi a nemůžu říct, že bych o tom byť jen jedinkrát slyšel. Ne, ani jednou," řekl Miller.

Jeho žena se pochopitelně složitě vyrovnává s pocity viny. 

"Vina je velmi bolestivá věc a já se jen modlím a prosím, aby se to někdy zlepšilo. A ačkoli je to ošklivé a strašné s tím žít, jsem teď v téhle oblasti mnohem opatrnější. Chci se ujistit, že se nikdy nic takového nebude opakovat," řekla Millerová.

Manželé společně vychovávají další tři děti, čtvrté se má narodit na podzim.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy