Krásky pro repre i MS v Praze? Tak se vybírají cheerleaders

Jak se vybírají dívky, které mají na stadionech vytvářet atmosféru a současně pohladit oko diváka? Podívejte se v této fotogalerii.
Možná je znáte. Tedy pokud chodíte na extraligu, či třeba fotbalovou reprezentaci. A nebo pokud jste pamětníci posledního MS v hokeji v Praze. Právě tyhle dívky se totiž na těchto a mnohých dalších sportovních akcích starají o dobrou atmosféru.
A pokud jste si jich dosud nevšimli, budete mít při troše štěstí šanci během hokejového šampionátu, který Česko uspořádá příští rok. Tedy za předpokladu, že stejně jako před deseti lety projdou "Chilli cheerleaders" výběrovým řízením.
Trio šťastných, které nakonec uspělo a stanou se novými roztleskávačkami, se ovšem může těšit nejen na sportovní utkání, ale také vlastní soutěže v cheerleadingu (a nejrůznější společenské a kulturní akce).
Sportovní (soutěžní) cheerleading má i svůj šampionát a právě tento soubor na něm v posledních pěti letech hned čtyřikrát neskončil hůře než druhý.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
20. 9. 2014 7:15
Jak se vybírají dívky, které mají na stadionech vytvářet atmosféru a současně pohladit oko diváka? Podívejte se v této fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici, jde o plánovanou hospitalizaci

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci.

"Mohu pouze konstatovat panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity - setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy