Švédové remizovali na MS s Ruskem

SportPlus, ČTK
15. 5. 2006 21:34
Riga - Hokejisté Švédska remizovali v osmifinálové skupině mistrovství světa s Ruskem 3:3.

V 56. minutě po brance Alexeje Michnova ztratili Švédové jednobrankové vedení. Švédové si tak nepojistili definitivně druhou pozici, z které je ještě v úterý mohou sesadit Švýcaři. Rusko, které utrpělo první ztrátu na turnaji, mělo postup z prvního místa zajištěný již před dnešním zápasem.

V ruské brance se objevil už uzdravený gólman Sokolov, který si poranil na konci dubna na Švédských hrách ve Stockholmu koleno a musel se podrobit operaci.

Už po 82 vteřinách se mohl radovat se svými spoluhráči z vedoucí branky. Zaúřadovala první formace mladíků, devatenáctiletý Kulemin si pohrál se švédskou obranou a o rok starší hvězda Washingtonu Ovečkin otevřela skóre.

Úřadující olympijští vítězové odpověděli v osmé minutě v přesilové hře díky Samuelssonově trefě. Rusové vzápětí také zužitkovali početní výhodu, když Žukov zamířil do břevna a odražený puk dorazil ze vzduchu Michnov.

Švédové měli skvělý nástup do druhého dějství. Hned po 14 vteřinách hry se opět v přesilovce prosadil podruhé v utkání Samuelsson a vzápětí skóroval Jörgen Jönsson. Rusové pak nevyužili 110 vteřin trvající převahu pěti proti třem, z dalších šancí trefili i tyč, ale v 56. minutě se dočkali vyrovnání díky druhému gólu Michnova v zápase.

Švédsko - Rusko 3:3 (1:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Samuelsson (K. Jönsson, Nylander), 21. Samuelsson (K. Jönsson), 23. J. Jönsson (Hallberg) - 2. Ovečkin (Kulemin), 12. Alexej Michnov (Žukov, Archipov), 56. Alexej Michnov (Semin, Chomickij). Rozhodčí: Savage (Kan.) - Kekäläinen (Fin.), Novák (SR). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 3983.

Švédsko: J. Holmqvist - R. Sundin, Magnus Johansson, K. Jönsson, Kronwall, Hallberg, Timander, A. Holmqvist - Franzén, Zetterberg, Bäckström - Emwall, A. Karlsson, Mattsson - J. Jönsson, Nylander, Samuelsson - Martensson, J. Lundqvist, Hannula - Nordquist. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
Rusko: Sokolov - Kuljaš, Bykov, Kolcov, Aťušov, Žukov, I. Nikulin, Mišarin, Chomickij - Sušinskij, Jemeljejev, Zaripov - Kulemin, Malkin, Ovečkin - Alexej Michnov, Archipov, Semin - Mozjakin, Grigorenko, Gorovikov. Trenér: Vladimir Krikunov.

1. Rusko 5 4 1 0 22:11 9
2. Švédsko 5 2 2 1 17:15 6
3. Bělorusko 4 2 0 1 14:9 4
4. Švýcarsko 4 1 2 1 11:13 4
5. Slovensko 4 1 1 2 11:10 3
6. Ukrajina 4 0 0 4 4:21 0