Slavná hala chystá "last dance". Schovává podzemní bludiště i cennosti na rozřezání

Slavná hala chystá "last dance". Schovává podzemní bludiště i cennosti na rozřezání
Sportovní hala Československého svazu tělesné výchovy v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka. Tak zněl původní název stadionu, který po devět let trvající a komplikované přestavbě Strojnického paláce otevřel 7. března 1962. Muselo se spěchat, protože už za týden se zde konalo MS v krasobruslení. Dnes hala nese jméno hlavního sponzora hokejové Sparty.
Socha připomíná tři domácí hokejové šampionáty, kde Čechoslováci získali jednu stříbrnou a - na úkor tehdejšího hegemona Sovětského svazu - dvě zlaté medaile. Čtvrté a poslední MS zde proběhlo v roce 1992. Češi a Slováci naposledy na seniorské úrovni hráli ve společné reprezentaci a dosáhli na bronz.
Sportovní hala nicméně není jen reliktem historie. Už sice nepořádá nejvýznamnější akce, ale vytížená je stále.
Hlavní základnu tady historicky i v současnosti má hokejová Sparta, byť extraligové zápasy hraje v moderní O2 areně. Vitrína vedle fanshopu připomíná úspěchy pražského klubu.
Foto: Milan Kammermayer
jzp Milan Kammermayer, jzp
27. 11. 2023 6:15
S úspěchy českého, potažmo československého sportu je spjatá jako málokterá tuzemská aréna. Sportovní hala v pražských Holešovicích však stojí už 61 let a nejlepší časy má za sebou. Teď ji čeká sparťanský "last dance". Podívejte se, jak to uvnitř slavného stadionu po dekádách provozu vypadá.
 

Právě se děje

Další zprávy