Sparta vyhrála v Brně, ve Zlíně opět střílely Pardubice

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 12. 2011 21:00
Brno-Sparta 1:2,Zlín-Pardubice 2:6,ČB-Plzeň 2:3PP
Sparťané po výhře 2:1 v Brně stáhnuli náskok na Budějovice na jediný bod
Sparťané po výhře 2:1 v Brně stáhnuli náskok na Budějovice na jediný bod | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Hokejisté pražské Sparty odčinili páteční debakl v Pardubicích, když ve 31. kole extraligy vyhráli v Brně 2:1. Sparta díky tomu stáhla náskok na vedoucí České Budějovice na jediný bod.

Naopak Brno "potvrdilo" v posledním zápase před reprezentační přestávkou svou herní krizi. Z posledních devíti zápasů prohrálo už poosmé a na desáté místo, které nyní patří Kladnu, ztrácejí už šest bodů.

To Pardubice jsou naopak v laufu. Po výhře 8:2 nad Spartou se v neděli znovu rozstřílely, když vyhrály 6:2 ve Zlíně. Suverénně nejlépe skórující tým extraligy se jako první přehoupnul přes hranici 100 gólů. Na svém kontě mají Pardubice 103 branek.

Pardubický uragán smetl Spartu, do čela jdou Budějovice

Opět se navíc opakovala jejich gólová smršť. Zatímco Spartě vstřelili Východočeši pět gólů během necelých tří minut, ve Zlíně za stavu 2:1 pro domácí otočili třemi góly během minuty skóre na 2:4 a výhru do konce zápasu ještě dvěma góly navýšili.

Pardubice díky čtvrté výhře za tři body v řadě poskočily na páté místo před svého soupeře, na čtvrtý Liberec pak navíc ztrácejí už jen bod.

Budějovice se udržely v čele tabulky díky tomu, že 22 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v zápase s Plzní na 2:2 Pavel Kašpařík. Ten skóroval ve dvojnásobné přesilovce, při níž navíc hráli Jihočeši power-play.

O bonusovém bodu pro Plzeň rozhodl 21 sekund před koncem prodloužení kanadský obránce Nicolas St. Pierre, který si připsal druhý gól v zápase. Ukončil tak šestizápasovou vítěznou sérii Jihočechů.

Liberec prohrál popáté v řadě, Litvínov otočil duel se Slavií

Bílí Tygři totiž prohráli 1:4 v Karlových Varech, a připsali si tak na své konto už pátou porážku v řadě. Naopak Západočeši ztrácejí už jen bod na dvanáctou Slavii.

Petr Kumstát se se 16 góly posunul do čela tabulky střelců
Petr Kumstát se se 16 góly posunul do čela tabulky střelců | Foto: HC Karlovy Vary

Dvěma góly se na výhře Varů podílel útočník Petr Kumstát, díky čemuž se posunul do čela tabulky extraligových střelců. Na kontě má už 16 zásahů.

Slavia totiž podlehla Litvínovu 2:3, když na severu Čech ztratila dobře rozehraný zápas. Přestože vedla po dvou třetinách 2:1, třetí třetina se jí nepovedla. Rozhodující gól vstřelil v 52. minutě z trestného střílení slovenský útočník Martin Hujsa.

Litvínov se díky tomu posunul na 9. místo, o bod před Kladno.

Vyhrála i poslední Mladá Boleslav, která na svém ledě porazila obhájce mistrovského titulu z Třince 3:2 po samostatných nájezdech. Jediný nájezd proměnil v osmé sérii domácí útočník Jaroslav Balaštík.

V pondělí ukončí 31. kolo dohrávka mezi Vítkovicemi a Kladnem.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Kumstát (Košťál, Gřegořek), 26. Zaťovič (Pech, Skuhravý), 37. Kumstát (Pech, Košťál), 53. Košťál (Mocek) - 17. Kudrna (Vantuch, Vak). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7, Gründling (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2421.
Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, J. Látal, Prošek, Gründling - Skladaný, Skuhravý, Dej - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Kuběna, T. Klíma, Vachovec - Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub - Bartovič, P. Nedvěd, L. Krejčík - Vantuch, Vak, Kudrna - Špaček, T. Urban, Bárta - Kica, Bortňák, Bulíř. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 43. L. Čermák (Dlouhý) - 8. Bližňák (I. Rachůnek, Sersen), 17. Pacovský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Sersen (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 7083.
Kometa Brno: Hovi (17. Trvaj) - Švrček, Žižka, Vašíček, Kováčik, Bičánek, Malec, Kempný - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, D. Kočí, Krstev, Jan Hanzlík, Kasík, Phillip, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Žálčík, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Hamrlík (Čajánek), 30. Kubiš (Leška) - 22. V. Kočí (Sičák, Kousal), 32. Koukal (Píša), 32. Bartek (T. Nosek, Kolář II), 33. Nahodil (Bartek), 37. Starý (Koukal, Benák), 53. Starý (Kolář II). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4588.
Zlín: J. Sedláček (33. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Galvas, Zámorský, Lučka - Důras, Leška, Čajánek - Ondráček, Melenovský, Köhler - Kubiš, Holík, O. Veselý - Finsterle, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach a Turek.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Elkins, T. Nosek, Šagát. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Černošek (Frolík, Jenáček), 47. Kubinčák (V. Hübl, Gerhát), 52. Hujsa z tr. střílení - 24. V. Růžička ml. (Pospíšil), 37. Micka (J. Krejčík, Kuboš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5050.
Litvínov: Franěk - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Kousalík, Černošek, Skuhrovec, Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Gerhát - Majdan, Hanzl, Bojer - Frolík, Jenáček, Hujsa - Kafan, Rindoš, Jurčík. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.
Slavia: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Sim, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Tomas (Balaštík), 17. Bahenský z tr. střílení, rozhodující nájezd Balaštík - 11. M. Hořava (Peterek), 21. M. Hořava (Peterek). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 2980.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Baldwin, Žabka, Drábek, Čížek, Koma, Rýgl - Bahenský, Podkonický, Mikulík - Balaštík, Cetkovský, Tomas - Svačina, Stieler, Demel - Goertzen, Vrbata, Hrdel - Jiránek. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.
Třinec: Vojtek - Lojek, Hudec, Hrabal, Zíb, Richter, P. Hořava, Bolf - Klimenta, Peterek, M. Hořava - D. Květoň, Bonk, Kohn - Orsava, Polanský, McGregor - Havel, Ostřížek, Mičulka - od 21. navíc Chovan. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš, Kotalík) - 28. St. Pierre (Jan Kovář), 37. Andrašovský (Martin Straka, Vlasák), 65. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka). Rozhodčí: Husička, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 4752.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený (41. Kolarz), Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Pierre - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Kubalík - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.