23. 1. 2009 19:29
Třinec - Sparta 2:1
Gólman Tomáš Pöpperle dvakrát inkasoval
Gólman Tomáš Pöpperle dvakrát inkasoval | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Třinec - Hokejisté pražské Sparty zažívají krizi, jakou nepamatují od začátku sezony. Špatné formy holešovického týmu využil v pátečním 44. kole české O2 extraligy Třinec, který soupeře zdolal v poměru 2:1.

Výběr trenéra Františka Výborného prohrál pátý zápas za sebou a útok na čelní příčky tabulky se znovu odkládá.

Sparta navíc po této porážce klesla na páté místo, když ji předstihly Karlovy Vary.

Na prvním místě zůstává Slavia, na níž se ale bodově po šťastné výhře nad Kladnem opět dotáhly Pardubice.

Čtěte dále: Slavia zvýšila náskok v čele. Veze výhru z Vítkovic

Hokejisté s písmenem S na dresech měli v Třinci problém s efektivitou. Hlavně v první třetině měli šancí dostatek, ale na Vojtka v brance domácích nevyzráli. Naopak na druhé straně padl hned v úvodní části gól.

Přesilovou hru využil Jan Výtisk, který ranou od modré čáry překonal Tomáše Pöpperleho. Ve druhém dějství navíc Slezané navýšili svůj náskok.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Chvíli poté, co se Polanský vrátil z trestné lavice, tak nahrál Miroslavovi Kováčikovi a ten se z bekhendu nemýlil.

Sparta sice dokázala ještě před odchodem do kabin snížit, když ve vlastním oslabení ujel všem Libor Procházka. Kontaktní gól hostům nepomohl, v závěru už jim došly síly a Třinec cenné tři body udržel.

České Budějovice předstihly Znojmo

Spokojeni mohou být ve Zlíně, tamní hokejisté v moravském derby zdolali Znojmo, a připsali si tak čtvrtou výhru za sebou.

"Berani" sice prohráli první třetinu 0:2, v dalších dvou částech se však zvedli a dokázali vyrovnat. Po nerozhodné základní hrací době i bezgólovému prodloužení došlo na nájezdy.

Domácímu celku zajistil bod navíc Petr Leška, který ale nezastínil obránce Davida Noska, střelce dvou branek.

Znojmo kvůli tomu kleslo na předposlední příčku. Dosud třinácté České Budějovice si totiž po pátečním 44. kole polepšily - po drtivé výhře nad Plzní v poměru 6:1 se na jihu Čech mohli radovat z čtvrté výhry v řadě.

Hokejisté Mountfieldu měli parádní vstup do zápasu - po osmi minutách už bylo o vítězi vlastně rozhodnuto. Dva góly Milana Gulaše a trefa Františka Ptáčka vyhnaly Romana Málka z klece.

Jenže ani náhradník neudržel čisté konto dlouho, za pětadvacet sekund jej překonal Tomáš Kůrka.

V polovině zápasu pak domácí přidali pátý gól, tentokráte se mezi střelce zapsal René Vydarený. V závěrečné části padly ještě dvě branky, nejdříve na 6:0 zvýšil druhým gólem Ptáček, Kovářovi pak zkazil čisté konto Roman Tomas.

Pardubice ubránily výhru nad Kladnem

Na posledním místě zůstává Mladá Boleslav. Ta po výborné sérii prohrála naposledy s Kladnem a nyní museli "Bruslaři" znovu zkousnout hořkost porážky. Na jejím ledě zvítězili Bílí Tygři z Liberce.

Hokejisté Pardubic trochu se štěstím porazili Kladno v poměru 4:2. Ačkoliv Zdeněk Orct v bráně hostů čtyřikrát inkasoval, nepředvedl špatný výkon. Jenže ještě lépe si vedl Ján Lašák.

Středočeši dvakrát stáhli dvougólový náskok Moelleru na rozdíl jedné branky, více ale nedokázali. V obou případech se totiž k radosti valné většiny fanoušků Pardubice hned oklepaly a vrátily se do vedení.

V závěru už domácí nezaváhali a díky třem bodům se zase dotáhli na Slavii, za níž jsou na druhém místě jen vinou skóre.

Hodně zajímavý zápas se hrál v Karlových Varech, které si poradily s Litvínovem 5:1. Základ výhře položila Energie už v první třetině, kdy mezi čtvrtou a pátou minutou v rozmezí 40 vteřin vstřelila zásluhou Dobroně a Melenovského dvě branky.

Po podařené trefě Kristka, kterému do jasné šance nahrával Kumstát, sice Severočeši snížili, ale na nic dalšího se už v pátek nezmohli. Kdysi lídr soutěže nakonec ještě dvakrát inkasoval a je třetí právě před Vary už jen o bod.