Slavia zvýšila náskok v čele. Veze výhru z Vítkovic

22. 1. 2009 19:29
Vítkovice - Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Slavia zvýšila svůj náskok v čele tabulky
Slavia zvýšila svůj náskok v čele tabulky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vítkovice - Hokejisté pražské Slavie zvítězili ve čtvrteční předehrávce čtyřiačtyřicátého kola O2 extraligy na ledě Vítkovic 3:1 a zvýšili tak v nedohrané tabulce svůj náskok v čele před druhými Pardubicemi na rozdíl tří bodů.

Svěřenci Vladimíra Růžičky měli báječný start do utkání. Už po třech minutách hry hledal Beránek najíždějícího Hrušku, jenže puk se po zablokování dostal až k Michalu Vondrkovi, a ten pohotovou střelou otevřel účet zápasu.

Překvapené Vítkovice se z rychlého inkasování nestačily vzpamatovat, a už prohrávaly o dvě branky. Tentokrát zužitkoval nabídnutou přesilovou hru po přihrávce Bednáře tvrdou střelou Roman Červenka.

Domácí v úvodní třetině nepůsobili příliš nebezpečně a Slavia si spolehlivým výkonem v defenzivě hlídala svůj náskok.

Obraz hry se však diametrálně změnil ve druhé části, kdy Vítkovice převzaly iniciativu a gólman Furch musel rázem prokazovat své umění.

Jako první zaměstnal slávistického brankáře Jan Káňa a vzápětí po něm střílel nebezpečně i Marek Kvapil.

Mladý odchovanec pražského klubu ovšem stále držel čisté konto a překonán tak byl až v pětatřicáté minutě zápasu, kdy Krstevovu přihrávku zpoza branky proměnil z bezprostřední blízkosti Radim Hruška.

Poslední část pak začala z obou stran opatrně. Hostům mohl ve šestačtyřicáté minutě vrátit dvoubrankové vedení Michal Vondrka, ale jeho bekhendový pokus chytil pro změnu Marek Pinc.

Domácí publikum pak rozbouřil faul Vašíčka na Káňu, kdy hostující bek narazil svého protihráče hlavou na mantinel. Vašíček následně dostal trest pět minut plus do konce utkání. Do kabin však na okamžik putoval i otřesený Káňa.

Vítkovicím se ovšem nabídnutá početní výhoda příliš nezdařila a hosté se bez výrazných komplikací ubránili. Konečnou úpravu výsledku pak dal v závěru střelou do prázdné brány Jaroslav Bednář.