Václav Rojík
21. 10. 2008 20:30
Sparta - Slavia 5:0
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu.
Kapitán Sparty David Výborný děkuje po zápase gólmanovi Tomáši Pöpperlemu. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejová Sparta konečně zabrala. Po pěti porážkách v řadě před téměř 12 000 diváky v domácí Tesla Areně pokořila ve vyhecovaném pražském derby vedoucí tým tabulky Slavii .

Domácí jakoby se nechali inspirovat Richardem Žemličkou, který byl slavnostním ceremoniálem uveden mezi sparťanské legendy, a do utkání vstoupili drtivým tlakem.

Zápas jsme sledovali on-line

A ten korunovali už ve třetí minutě vedoucí brankou. V početní výhodě po faulu Kolaříka si mezi kruhy najel Marek Černošek a přesnou střelou zápěstím zúročil přihrávku Davida Výborného.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se z brzkého úderu neprobrali ani v následné přesilovce a hned po jejím uplynutí inkasovali podruhé.

Ve středním pásmu se zmocnil puku Ondřej Kratěna, který prostřelil Adama Svobodu, a Sparta vedla v sedmé minutě 2:0.

Holešovičtí povzbuzení rychlým vedením pozorně bránili a Slavia se vůbec nemohla dostat do zakončení. Diváky v téměř do posledního místa zaplněné hale tak zvedla ze sedadel jen šarvátka mezi Mickou a Gulašim.

Slavia na zvrat neměla

Rozhodující úder zasadil úřadujícímu mistrovi v průběhu necelých dvou minut na začátku druhé třetiny Michal Broš.

Martin Ručinský
Martin Ručinský | Foto: Ondřej Besperát

Ten nejdříve zužitkoval nezištnou přihrávku Ondřeje Kratěny a o chvíli později s pomocí obránce dopravil z úhlu puk do sítě podruhé - 4:0.

Slavia se proti pozorně hrajícímu soupeři nemohla dostat do tempa a prakticky si nevytvořila žádnou vážnější šanci. V závěru druhé části se sice hosté častěji dostávali k puku, ale Pöpperle příliš práce neměl.

Stejný scénář viděli fanoušci i v závěrečné třetině. Sparta skvěle bránila a na druhé straně se díky pěkným kombinacím často dostávala až před Svobodu.

Hosté se sice snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale jejich hra byla čím dál více křečovitější.

Korunu slávistickému utrpení nasadil čtyři minuty před koncem po chytrém vyjetí zpoza branky Milan Mikulík a sparťanští fanoušci si po pěti zápasech mohli užívat triumfu; o to sladšího, že přišel právě se slávistickým rivalem.