Sparta opět padla. Nestačila doma na Karlovy Vary

Václav Rojík, roj
20. 1. 2009 20:29
Sparta - Karlovy Vary 2:4
Ke gólu přitom chvílemi chybělo opravdu velmi málo. Oba brankaři však úspěšně zničili všechny šance soupeřů (na snímku Tomáš Pöpperle). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Karlových Varů porazili v úterý v opožděné dohrávce sedmatřictáho kola extraligy v Tesla Areně Spartu 4:2.

Sparta v náročné části sezony, kdy sehrála šest zápasů ve dvanácti dnech, prohrála počtvrté za sebou. Proti Varům se ji nepovedlo vylepšit si náladu po nedělní porážce v derby se Slavií v prodloužení.

Holešovičtí se mohli posunout na třetí místo tabulky, jenže zůstávají čtvrtí a po úterní výhře se k nim na rozdíl dvou bodů přiblížily právě Karlovy Vary, které v neděli slavily šťastnou výhru v Plzni.

Zápas jsme sledovali on-line

Úterní duel v Tesla Areně nabídl od začátku poměrně atraktivní, vyrovnanou bitvu.

V polovině úvodní části hry se dostali do vedení hosté. Marek Melenovský si ukázkově pokryl puk, ze strany si vybruslil až mezi kruhy a přízemní střelou bekhendem k tyčce otevřel skóre. To sparťany vyvedlo z rytmu a před branku hostů se jen těžko dostávali.

Nádherné derby. Bednář si ho užíval, Sparta se zlobila
Slavia zůstává první. Spartu porazila až v prodloužení

Celý zápas se hrál ve velmi korektním duchu, během dvou třetin rozhodčí jedinkrát vylučoval.

Broš chyboval, pak vše napravil

Obraz hry se ve druhé části příliš nezměnil. Západočeši přišly k navýšení vedení díky fatální hrubce útočníka Broše,  jenž poslal kotouč z rohu kluziště přímo na hůl mezi kruhy stojícího Jana Košťála.

Fanoušci HC Energie Karlovy Vary se radují! Nemalým dílem přispěli k vyrovnání série finále playoff jejich klubu se Slavií Praha. Finále rozhodne až sedmý zápas. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ten měl spoustu času, s Pöpperlem si pohrál a bekhendem zavěsil.

Hříšník však vzápětí svoji chybu napravil. Tentokrát sparťanský centr vyhrál buly v útočném pásmu pro obránce Jana Hanzlíka, jehož pohotová dělovka skončila až za Mensatorovými zády. Sparta snížila na rozdíl jediného gólu.

Vary si však vzaly dvojnásobný náskok zpět hned na začátku závěrečné třetiny. Po 29 sekundách hry přiťukl Dej na středu Košťálovi, jenž překonal Pöpperleho podruhé v utkání.

Závěrečná část už tak kvalitní nebyla. Hosté potvrdili vítězství brankou Petra Sailera na 4:1. Sparťané se zmohli už jen na korekci výsledku v přesilové hře zásluhou Ondřeje Kratěny pět minut před koncem. Do závěrečného náporu se už nedostali.

37. kolo hokejové extraligy:

Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 31. Jan Hanzlík (Broš), 56. Kratěna (Jan Hanzlík, Broš) - 10. Melenovský (Skladaný), 29. Košťál, 41. Košťál (Dej), 53. Sailer (Kristek, Zucker). Rozhodčí: Homola - Křivský, Guth. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4935.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Pilař, Gulaši, L. Procházka, Černošek, Vinogradov - Látal, Broš, Netík - Ton, D. Výborný, Kratěna - Hromas, Langhammer, Podlešák - Hrdel, Koreis, Kafka. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý, Duben - Dej, Skuhravý, Košťál - Zucker, Kristek, Sailer - Skladaný, Pech, Melenovský - Zaťovič, Milan Procházka, Hluchý. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

1. Slavia Praha 43 18 8 5 12 141:121 75
2. Moeller Pardubice 43 20 4 7 12 141:124 75
3. Litvínov 43 21 4 2 16 134:121 73
4. Sparta Praha 43 18 6 5 14 122:116 71
5. Energie Karlovy Vary 43 17 5 8 13 124:118 69
6. Vítkovice Steel 42 17 6 4 15 116:108 67