Sparta i Pardubice vyhrály. A srovnaly série na 1:1

17. 3. 2010 21:46
Vítkovice - Sparta 0:2, Pardubice - Třinec 5:3
Sparta si veze z Vítkovic jednu výhru
Sparta si veze z Vítkovic jednu výhru | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Sparty a Pardubic zvítězili ve svých druhých čtvrtfinálových zápasech a srovnali stav sérií na 1:1.

Pražané skvělým taktickým výkonem porazili Vítkovice 2:0 a Východočeši přestříleli doma Třinec 5:3.

Série se tak za vyrovnaných stavů stěhují do Prahy, resp. Třince.

V hlavní roli gólmani

Sparta se dokonale poučila z předchozího utkání a vsadila na pečlivý a taktický výkon. Tím nedovolila, aby se domácí dostali do očekávaného tlaku, a tak se šance rodily spíše z dorážek či brejků. Jeden takový si vypracovalo vítkovické duo Svačina - Ujčík, jenže atakující sparťan a gólman Přikryl příležitost zneškodnili.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Skóre utkání chudého na góly otevřel až v jeho polovině Jakub Kories, když dorážel přesně mezi nohy domácího brankáře Štěpánka. Těsně před druhou sirénou mohl zvýšit Netík, ale jeho manévry ovoce nepřinesly.

Zřejmě největší příležitost srovnat měl Stehlík. Jenže přihrávku mezi kruhy nezpracoval přesně, a tak místo odkryté části branky trefil přesunujícího se Přikryla.

Naopak rozhodnutí mohla přinést střela Gulašiho od modré, ale jen rozezvučela tyč. Následnou dorážku za brankovou čáru pak předešel předčasný hvizd rozhodčího.

Vedení tak Spartě pojistil třiašedesát sekund před koncem při domácí power-play Martin Ručinský.

Dvougoloví Starý a Somík

To diváci v Pardubicích se branek dočkali zhusta již v první třetině. Domácí se museli snažit ukořistit potřebnou výhru co nejdříve, Třinci zase úterní vítězství poslílilo sebevědomí.

Po úvodních šancích Východočechů uděřili hosté, když se z otočky překvapivě trefil Květoň. O dvě minuty už bylo srovnáno. To se za krátký čas dostal poněkolikáté do šance Somík a šikovnou tečí usměrnil střelu Koláře.

Za dalších půl minuty už domácí dokonce vedli, když se trefil Starý. Jenže do kabin šly oba týmy za smírného stavu, o což se zasloužil třinecký Balej a pardubický Hašek, který za svá záda propustil nepříliš obtížnou střelu útočníka Slezanů.

V prostřední části úroveň hry poněkud poklesla, a tak se gólové hody z první třetiny neopakovaly. Svou druhou branku však přece jen přidal Starý.

Znovu srovnat mohli hosté při sérii přesilovek na přelomu třetin, avšak stejně tak jim hrozilo vyrovnání z Kolářova úniku.

Podruhé se v zápase trefil také Somík, když využil Hamerlíkových problémů s hokejkou.

Definitivní rozhodnutí pak přinesla dvojnásobná přesilovka Pardubic, kterou využil Sýkora.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

Vítkovice Steel - Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
31. Koreis (Hrdel, Jan Hanzlík), 59. Ručinský (Hromas). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6513. Stav série: 1:1.

Sestavy:
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Krenželok - Kvapil, Štefanka, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Strapáč, Vrána, Plášek - od 60. min. navíc Szturc. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, Philipp, Cunik, Vojta - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis. Trenéři: Volek a Holaň.

Eaton Pardubice - Oceláři Třinec 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
11. Somík (Kolář II, Špirko), 12. Starý (Kolář I, Nakládal), 31. Starý (Koukal, Kolář I), 46. Somík (Píša, Pineault), 50. P. Sýkora (Koukal, Píša) - 9. D. Květoň (Malec), 18. Balej (Platil), 60. M. Růžička (Kohn, Bonk). Rozhodčí: Homola, A. Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:11, navíc D. Květoň a Kanko (oba Třinec) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9420. Stav série: 1:1.

Sestavy:
Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Třinec: Hamerlík - Lojek, Malec, Hrabal, Zíb, Cartelli, Seman, Platil, Andersons - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Balej, Bonk, Tomas - Pospíšil, V. Polák, Kanko. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.