Souboj českých gólmanů dopadl lépe pro Vokouna

26. 2. 2011 8:07
Neuvirthův Washington prohrál 0:6
Tomáš Vokoun v akci
Tomáš Vokoun v akci | Foto: Reuters

Atlanta 26. února (ČTK) - Brankář Tomáš Vokoun vychytal v pátečním utkání NHL výhru Floridy na ledě Atlanty 2:1 po samostatných nájezdech.

Český gólman zneškodnil v základní hrací době a v prodloužení dohromady 45 střel a pět ze šesti nájezdů v penaltovém rozstřelu.

Jeho český protějšek Ondřej Pavelec odchytal pouze první třetinu, v níž pustil jedinou ze sedmi střel.

Asistence českých hráčů Montrealu k výhře nestačily

Kvůli blíže nespecifikovanému zranění jej o přestávce nahradil Chris Mason, jenž ve zbytku zápasu už neinkasoval. Teprve v nájezdech ho překonali dva střelci Panthers, o jejichž vítězství rozhodl gólem v šesté sérii Steve Bernier.

Hodně nepovedený večer prožil další český gólman Michal Neuvirth, jehož Washington podlehl New Yorku Rangers 0:6. Neuvirth odchytal celý zápas a připsal si 22 zákroků. Jednou ho překonal i Václav Prospal, který si ještě připsal asistenci.

Gól a přihrávku zaznamenal v pátek také obránce Roman Polák a pomohl St. Louis k výhře 5:0 v Edmontonu.

Výsledky NHL:

Washington - NY Rangers 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
15. a 25. Christensen (na druhou Prospal), 6. Eminger, 38. Stepan, 47. Prospal, 60. Boyle. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 28 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 78,6 procenta.

Carolina - Pittsburgh 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
2. Harrison, 17. Corvo, 31. E. Cole, 55. J. Jokinen - 36. Dupuis (Z. Michálek).

Columbus - Phoenix 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
23., 29. a 44. Calvert (na třetí Hejda), 15. Umberger, 19. Voráček - 2. Schlemko, 8. Vrbata, 59. Korpikoski.

Buffalo - Ottawa 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
7. Grier, 30. McCormick, 48. Hecht, 60. Vanek - 35. Spezza (M. Michálek), 59. M. Michálek.

Anaheim - Minnesota 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
30. Ryan, 59. Beauchemin - 16. Madden, 56. Stoner, 65. Bouchard.

Tampa Bay - New Jersey 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
23. St. Louis, 24. Gagné - 49. Fayne.

Calgary - San Jose 3:4 po sam. n. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
19. Babčuk, 35. Moss, 38. Hagman - 58. a rozh. nájezd Clowe, 4. Setoguchi, 30. Wellwood.

Edmonton - St. Louis 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
3. a 25. Stewart (na první R. Polák), 18. Berglund, 56. R. Polák, 58. D'Agostini.

Atlanta - Florida 1:2 po sam. n. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
38. Wheeler - 8. Reasoner (Dvořák), rozh. nájezd Bernier. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 20 minut, ze 7 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 85,7 - Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, ze 46 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,8 procenta.