Souboj bratrů Kabrleových jasně vyhrál František

zh
10. 10. 2007 6:58
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 1:7
V Torontu proti sobě nastoupili bratři Kabrlové. Radoval se František z hostující Caroliny. | Foto: Zuzana Hronová

Toronto - V jediném úterním zápase NHL se střetly týmy Toronta Maple Leafs a Caroliny Hurricanes. Torontem se prohnal hokejový "hurikán" a zanechal po sobě potupný výsledek 1:7. V souboji bratří Kabrlů se radoval starší František.

V 5. minutě nic nenasvědčovalo podobnému scénáři. Po přesilovkové kombinaci Tomáše Kaberleho a Matse Sundina střílel Bryan McCabe a Javorové listy šly do vedení.

Jenže od té doby se již trefovali pouze hosté. Do přestávky obrátili vývoj utkání na 2:1, ve druhé třetině navýšili skóre na 4:1 a ve třetí ho uzavřeli na konečných 7:1.

František Kabrle se nezapsal do listiny střelců, ale podobně jako jeho bratr odehrál na ledě nadprůměrných 20 minut čistého času.

Za Carolinu střílelo sedm různých  hráčů, čtyřikrát zaznamenali branku v přesilovce. Tým si tak vylepšil střeleckou reputaci po posledním utkání, kdy proti Washingtonu neskóroval ani jednou.

"Doufáme, že tohle vítězství bude odrazovým můstkem k lepší  produktivitě," řekl agentuře Reuters jeden ze střelců, Justin Williams.  "Žádný tým v lize nemá tak silné první tři formace jako my," dodal sebevědomě.

Nešťastný  finský brankář Toronta Vesa Toskala si jen povzdechl: "Nehráli jsme nejlépe."

"Pro tento výkon neexistuje žádná omluva. Bylo to zlé, bylo to frustrující," cituje agentura AP torontského kapitána Sundina.

Toho mohlo pramálo těšit, že podle statistik stránek nhl.com vyrovnal svou jednou asistencí  v zápase nejlepší celkový bodový zisk v historii klubu, jenž dosud držel Darryl Sittler. Oba nyní mají 916 bodů za 389 gólů a 527 asistencí.

V dresu Maple Leafs nastoupil i Jason Blake. Byl to jeho první zápas od chvíle, kdy se dozvěděl, že trpí  chronickou leukémií. Jeho forma choroby je však léčitelná a nezabraňuje mu věnovat se vrcholovému sportu.

Výsledek:

Toronto - Carolina 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Branky: 5. McCabe (Tomáš Kaberle) - 7. Williams, 20. Stillman, 32. Cullen, 38. Whitney, 42. Walker, 46. Hamilton, 55. Staal