Detroitu pomohli k výhře dva veteráni: Hašek a Chelios

zh
9. 10. 2007 7:00
Chelios nastoupil v 45 letech k 1550. zápasu
Dominik Hašek v bráně a kapitán Detroitu Kris Draper brání v střeleckém pokusu edmontonského centra Sama Gagnera. | Foto: Reuters

Detroit - K vítězství Detroitu nad Edmontonem přispěl  jedním gólem i nejstarší hráč NHL Chris Chelios.

Na branku mu nahrávali Mikael Samuelsson a Jiří Hudler. Dominik Hašek si připsal  z 20 střel 18 zásahů.

U první branky Edmontonu Oilers zaznamenal asistenci Aleš Hemský.

Olejáři však byli stále o krok pozadu. Definitivní rozuzlení napínavého zápasu přinesl až 34 vteřin před koncem Kris Draper střelou do prázdné brány. Rudá křídla se mohla radovat z vítězství 4:2.

Chris Chelios, kterému je již neuvěřitelných 45 let, nastoupil podle údajů stránek nhl.com ke svému 1550. zápasu. V historických tabulkách tak předběhl člena Síně slávy Alexe Delvecchia a posunul se na osmé místo.

Na gól se podle statistik serveru nhl.com načekal 77 zápasů, tedy rok a půl. Naposledy totiž skóroval v dubnu 2006.

Dařilo se i o tři roky mladšímu veteránovi Dominiku Haškovi. Ten měl, jak už to v utkáních Detroitu bývá zvykem, podstatně méně práce než jeho protějšek. Dwayne Roloson čelil 35 střelám, zastavil jich 31.

Dva góly Edmontonu však nejdou na vrub českému brankáři, nýbrž detroitské obraně. Oba padly po situaci, kdy se dva detroitští hráči vydali stejným směrem a nechali před Haškem střelce samotného.

"Dominátor" podržel svůj tým především v závěrečné třetině, kdy osmi zásahy pomohl ubránit jednogólový náskok svého týmu.

"V defenzivě bychom měli odvést lepší práci," uznal detroitský kapitán Nicklas Lidström. Ten si v zápase připsal dvě asistence.

Oficiální stránky NHL si všímají další zajímavé statistiky. Lidström těmito dvěma body překonal Petera Forsberga a stal se s 873 body druhým nejproduktivnějším Švédem v historii soutěže. Ve švédském žebříčku bezpečně vede Mats Sundin z Toronta s 1249 body.

Hokejisté New Yorku Islanders prohráli v NHL na domácím ledě s Washingtonem.

Díky výbornému výkonu brankáře Olafa Kölziga, který si připsal 30 zásahů, dokázali Capitals otočit nepříznivé skóre. Domácí šli do vedení v 7. minutě gólem Richarda Parka, ale pak už se trefovali jen hosté z Washingtonu.

Ve druhé třetině vyrovnal po přihrávce Alexandra Ovečkina Viktor Kozlov a vítězství pro Capitals zařídil v závěrečné části Brooks Laich.

Sakic překonal v NHL legendu Esposita. Má 1591 bodů - čtěte ZDE

Asistenci na druhou branku New Jersey v zápase v Ottavě si připsal Karel Rachůnek, který přihrával Zachu Parisovi. Ďáblové ale prohráli 2:4.

Výsledky:
NY Islanders - Washington 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Park - 28. Kozlov, 48. Laich.

Ottawa - New Jersey 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 5. Kelly, 16. Heatley, 46. Redden, 60. Alfredsson - 39. Asham, 48. Parise (Rachůnek).

Detroit - Edmonton 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Samuelsson, 15. Chelios (Hudler), 21. Holmström, 60. Draper  - 15.Horcoff  (Hemský), 40. Cogliano