Slavii spasil hattrickem Červenka. Plzeň poprvé padla

Red Spo
13. 9. 2009 20:34
Hašek opět v penaltovém rozstřelu

Praha - Hokejisté Plzně ve třetím extraligovém kole po porážce 2:5 ve Vítkovicích poprvé ztratili.

Slavia opěvuje autora hattricku Romana Červenku, který otočil duel s Litvínovem. Brankář Dominik Hašek potřetí po svém návratu musel absolvovat penaltový rozstřel.

Vítkovice se s osmi body dostaly do čela tabulky před kvarteto šestibodových celků. Týmy Liberce a Kladna vybojovaly v neděli první body v sezoně, bez bodu zůstává po porážce 1:4 od Sparty nováček Kometa Brno.

Plzeň poprvé padla

V bitvě o první místo tabulky mezi Vítkovicemi a Plzní byli v první třetině lepší domácí Moravané, což potvdili rychlým gólem po pěkné bekhendové střele pod břevno od Vladimíra Svačiny. Na 2:0 záhy zvyšoval po úspěšném blafáku Václav Varaďa.

Podrobnosti o utkání ZDE

Diváci viděli líbivý dynamický hokej, který pokračoval i ve druhé třetině. Hosté překonali brankáře Štěpánka až v přesilové hře na začátku druhé půle, kdy Strakovu střelu dorazil za záda reprezentačního gólmana Mark Bomersback.

Za dvě minuty všal poslal domácí do dvou brankového vedení rovněž v přesilové hře Jiří Burger.

Hosté se museli tlačit do útoku a hned v úvodu třetí třetiny se dočkali snížení, když po Vlasákově pasu skóroval Martin Straka. Naděje hostů však po slepených gólech Petra Hubáčka a Marka Kvapila definitivně zhasly.

Červenka hattrickem řídil obrat

Hokejisty Slavie pořádně nabudila páteční výhra na ledě mistra z Karlových Varů a doma proti Litvínovu začali hodně aktivně. Jenže hostující Michal Trávníček využitou přesilovkou pět na tři na dlouho stanovil skóre 1:0.

Ve druhé třetině byl k vidění urputný boj a spousta vyloučených. Slávistické snahy o vyrovnání končily na brankáři Hüblovi.

Domácí své šance zahazovali a ve třetí třetině se hosté po střele Petra Jánského ze skrumáže dostali dokonce do dvoubrankového vedení.

To však záhy snížil po dorážce Vašíčkovy střely Roman Červenka, který se v následujících minutách stal hrdinou domácích.

Dominik Hašek opět zasahoval při penaltovém rozstřelu.
Dominik Hašek opět zasahoval při penaltovém rozstřelu. | Foto: Zuzana Hronová

Reprezentační forvard totiž v pětapadesáté minutě v přesilovce vybídl k vyrovnání Davida Hrušku a pak sám dvěma góly v rozemzí dvou minut otočil na konečných 4:2.

Hašek zase v nájezdech

Ani ve třetím zápase se brankář Dominik Hašek nemůže radovat z výhry (za tři body) Pardubic, protože v neděli doma prohrál s mistrem z Karlových Varů 3:4 po samostatných nájezdech.

Po bezbrankové první třetině propálil Haška v úvodních vteřinách druhé třetiny zpoza branky Petr Kumstát.

V polovině zápasu pak hosté využili přesilovou hru. Václav Pletka krásně našel z druhé vlny sjíždějícího Marka Melenovského, jenž střelou do protipohybu překonal Haška.

Přesilovku poté využili zásluhou Jana Starého i Pardubice, jenže ve třetí třetině po akci Melenovského s Hájkem opět prohrávali o dva góly.

Hosté začali bránit náskok, a to se jim nevyplatitlo. Aktivní Pardubice během pěti minut po trefách Rastislava Špirka a Petra Sýkory srovnaly na 3:3.

Remíza zůstala i po prodloužení a v samostatných nájezdech rozhodl o vítězství Energie ve třetí třetině prudkou ranou Václav Pletka.

Euforie Komety na produktivní Spartu nestačila

Hodně hořký začátek sezony prožívá ambiciozní nováček Kometa Brno. V neděli prohrál se Spartou doma 1:4 a zatím je bez bodu.

Kometa hnaná skvělými fanoušky byla sice aktivnější, ale Sparta byla efektivnější a zkušeně si hlídala rostoucí náskok.

V atraktivní první třetině se Pražané uklidnili po dvou brankách Michala Gulašiho a Tomáše Netíka v přesilových hrách.

Ve druhé třetině tempo trochu opadlo a na Brňanech jako by se začala projevovat nervozita. Jejich šance pohřbil třetím gólem Sparty Petr Ton.  Ondřej Kraťena v závěru zvyšoval na 4:0 a jednoznačně nejlepší hráč Komety Jiří Dopita v posledních vteřinách alespoň snížil na konečných 1:4.

Kladno má první body

Hokejisté Kladna se ve třetím utkání konečně dočkali bodů, když v Českých Budějovicích vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech. Drama plné zvratů na ledě do neděle druhého HC Mountfield začali hosté skvěle.

Po čtvrthodině hry vedli zásluhou Martina Frolíka a Petra Tenkráta 2:0. Budějovickým ale parádně vyšla druhá třetina, v níž byli mnohem lepším mužstvem.

Hned ve 23. minutě se prosadil Lukáš Květoň. Další branku o tři minuty poději vstřelil v přesilovce Ivan Huml a o další dvě branky se postaral Ondřej Veselý. Rázem to bylo 4:2.

Ve třetí třetině ale bylo lepším mužstvem Kladno. Nejprve snížilo po brance Tenkráta a deset minut před koncem dokázali hosté dokonce vyrovnat díky brance kapitána Pavla Patery.

Rozhodnout musely stejně jako v Pardubicích samostatné nájezdy. Rozhodující vstřelil kladenský Tomáš Horna.

Liberec poprvé bodoval

Liberčtí Bílí Tygři se ve třetím kole dočkali po výhře ve Zlíně 4:3 prvních bodů v sezoně.

Hosty nastartoval rychlým gólem Petr Nedvěd, na který dokázal brzy odpovědět při přesilové hře čtyř proti třem Pavel Kubiš.

Vedení na stranu Liberce strhl těsně před koncem první části Andrej Podkonický, který potrestal chybnou rozehrávku domácích.

Zlínští se nepoučili a po chybné rozehrávce Kučného prohrávali po střele Jana Víška už 1:3. Domácí své šance nevyužili a ve třetí třetině přiblížila Liberec výhře dočasná posila Jan Hlaváč.

Jenže pak přišlo čtyřminutové vyloučení Petera Siváka a Rachůnek po spolupráci s Bořutou nedal v přesilové hře Fikrtovi šanci. Nabuzený Zlín vrátil do hry kontaktním gólem Petr Leška, ale na zvrat to už nestačilo.

Boleslav je doma stoprocentní

Podceňovaná Mladá Boleslav zatím drží na domácím ledě stoprocentní bilanci. Po Liberci doma v neděli porazila i Třinec.

Na výhru domácí zadělali už v úvodní třetině, když po třenácti minutách vedli zásluhou dvou branek RichardaKrále 2:1. Za hosty srovnával na 1:1 ranou od modré Daniel Seman, pak ale Třinečtí inkasovali v oslabení.

Domácí se sice často dostávali pod tlak, ale minutu a půl před koncem zápasu rozhodl z přečíslení dva na jednoho Daniel Boháč.

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
5. Svačina (Klimek, Strapáč), 12. Varaďa (R. Hruška), 28. Burger (Hubáček, Varaďa), 55. Kvapil (Hubáček, Štefanka), 56. Hubáček (Jurečka) - 26. Bomersback (Straka, Modrý), 44. Straka (Vlasák, Benda). Rozhodčí: Jeřábek, Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 4175.
Vítkovice: Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Rehák, Sičák, Trnka - Treille, Štefanka, Krenželok - Kvapil, Burger, Hubáček - Ujčík, R. Hruška, Varaďa - Klimek, Strapáč, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Mezei, Benda, O'Brien, Dresler - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Kracík, Tvrdík - Stránský, Kovář, Matějovský - Dvořák, Heřman, Adamský. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.

HC Slavia Praha - HC Benzina Litvínov 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
46. Červenka (Vašíček), 55. D. Hruška (Červenka), 56. Červenka, 58. Červenka (Kadlec, Branda) - 7. Trávníček (O. Poživil, V. Hübl), 45. Jánský (Gerhát, Vopat). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9, navíc Skuhrovec (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3328.
Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kolařík, Drtina, Špelda - Micka, Červenka, Tomica - D. Hruška, Endál, Vondrka - Branda, V. Růžička ml., Doležal - Sklenář, P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Gureň, O. Poživil, Švarný, Punčochář, Skuhrovec - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Jánský, Gerhát, Vopat - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: J. Hübl st. a Kučera.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
8. Král (Žabka, Sup), 14. Král (Žabka, J. Kasík), 59. Boháč (T. Sýkora, Macho) - 11. Seman (Balej, Kohn). Rozhodčí: Šindler, Pešina - Bláha, Pešek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 3120.
Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, D. Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Ferebauer, Macho. Trenéři : V. Čermák a Šejba.
Třinec: Hamerlík - Cartelli, Výtisk, Malec, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek - D. Květoň, Polanský, Martynek - Tomas, V. Polák, Peterek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Podešva, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
12. Kubiš (Rachůnek, Leška), 51. Rachůnek (Bořuta), 59. Leška (Důras) - 4. P. Nedvěd (Podkonický, Klimenta), 19. Podkonický, 26. Víšek, 45. Hlaváč (Nedorost, Čakajík). Rozhodčí: Hradil, Husička - M. Čech, Poruba. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4120.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka - Rachůnek, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Záhorovský - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdíra.
Liberec: Fikrt - Čakajík, Jareš, Derner, Hunkes, Holub, J. Moravec, Rýgl - Podkonický, P. Nedvěd, Klimenta - Víšek, Blatný, Bartovič - Špaček, V. Nedorost, Hlaváč - Plodek, Dušek, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Mountfield České Budějovice - HC Geus Okna Kladno 4:5 po samostatných nájezdech (0:2, 4:0, 0:2 - 0:0)
23. L. Květoň, 26. Huml (Vydarený, Veselý), 30. Veselý (Huml, M. Hudec), 39. Veselý (Vydarený) - 4. Frolík (Horna), 16. Tenkrát (Kalla), 48. Tenkrát (Horna), 51. Patera (Tenkrát), rozhodující sam. nájezd Horna. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 4429.
České Budějovice: Turek - L. Poživil, Vydarený, Snopek, Melichar, Ptáček, Gřegořek, Macháček - M. Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - Gulaš, Vak, Hřebejk - L. Květoň, Mertl, Kotrla. Trenéři: Tlačil, Kupka a Gula.
Kladno: Kopřiva - Toman, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, J. Dlouhý, Trončinský - Tomajko, Patera, Martin Procházka - Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Tenkrát - Diviš, Frolík, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po samostatných nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
35. Starý (Nakládal, Havíř), 50. Špirko (Somík), 56. P. Sýkora (Čáslava) - 21. Kumstát (Pech), 32. Melenovský (Pletka, Hájek), 46. Hájek (Melenovský, Kristek), rozhodující sam. nájezd Pletka. Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Jelínek, Rozlílek. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8105.
Pardubice: Hašek - Richter, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Kočí, Šeda - P. Sýkora, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Cetkovský, Špirko, Somík - Klejna, Zohorna, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Brňák, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Haščák, Pech, Pletka - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
60. Dopita (Selingr) - 6. Gulaši (Kratěna), 9. Netík (Gulaši), 53. Ton, 58. Kratěna (Vykoukal). Rozhodčí: Hribik, Polák - Prchal, Kis. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 7026.
Kometa Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Mojžíš, Křetínský, Houdek, Kántor, Ovčačík, Kempný - Erat, Dopita, Selingr - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - Brabenec, Šindel, Klimt - Korhoň, Meidl, Vorel. Trenéři: Kýhos a Baďouček.
Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, Černošek, S. Hudec, Mrázek - D. Výborný, J. Hlinka, Ručinský - Kratěna, Broš, Látal - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Podlešák, Hrdel - od 21. navíc Koreis. Trenéři: Hynek a F. Výborný.