Slavia podruhé zvítězila v Budějovicích

SportPlus, ČTK
2. 4. 2006 19:40
České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovice prohráli ve čtvrtém semifinálovém utkání play off extraligy se Slavií 3:4 a pražský tým v sérii hrané na čtyři výhry vede již 3:1. O svém postupu do finále může Slavia rozhodnout už ve středečním zápase, který se uskuteční v Sazka Areně.

Jihočeši se ve druhém semifinálovém duelu v domácím prostředí museli vyrovnat s další citelnou ztrátou, neboť pro útočníka Kotrlu skončila kvůli zranění sezona.

Hned v první minutě je mohl navíc zarmoutit kapitán Slavie Beránek, který se dostal do první větší šance. Nezakončil ji však ideálně. Stejné hodnocení platilo i pro českobudějovického Haranta, jenž ve čtvrté minutě ve slibné pozici minul puk.

O chvilku později se skóre poprvé změnilo. Duda nahodil zpoza branky puk směrem do brankoviště, a ten se od nic netušícího Turka odrazil do klece hlavní českobudějovické hvězdy.

Zmrazit vyprodanou domácí arénu mohl vzápětí Beránek, ale opět nemířil přesně. Zatímco Franěk moc práce neměl, Turek si stěžovat nemohl. Tým kouče Jandače však udržel kontakt se soupeřem i při 50 sekund dlouhé dvojnásobné přesilovce soupeře.

Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění. Zatímco za prvních dvacet minut vystřelili mezi tři tyče pouze třikrát, ve druhé byla frekvence jejich střel mnohem vyšší. A přineslo to ovoce v podobě vyrovnání.

Gulaš sice ve 23. minutě ještě neuspěl, ale osamocený Gřegořek krátce nato nedal Fraňkovi šanci. V krátké přesilovce mohl vrátit vedení na stranu Slavie Hruška, ale neuspěl. Navíc poté faulovali Graňák a Prorok a Jihočeši dostali šanci zahrát si více než minuty čtyři na tři a poté i pět na tři.

Ani z jedné výhody ale nic nevytěžili. Jejich útočné snažení to však nepoznamenalo a Franěk se musel předvést proti Vakovi a Matušíkovi. Tyto příležitosti zlikvidoval, ale o minutu později již podruhé kapituloval.

Domácí vedli, ale jen krátce

Brabencovi k brance pomohla krásná Kutlákova přihrávka, po které členovi elitní formace domácích stačilo jen trefit prázdnou branku. O vydřené vedení však České Budějovice rychle přišly. Slavia toho sice v útoku v této fázi hry moc nepředváděla, ale ve 37. minutě nečekaně skončila za Turkovými zády Vlasákova střela.

Nadšeně bojující domácí se ale opět dostali do vedení. Nejprve sice nevyužili přesilovku po Dudově faulu, ale rozhodčími odpískané Prorokovo najetí do Turka ano.

Sailerovu střelu pohotově doklepl mezi Fraňkovy betony Vak. Tentokrát však slávisté dokázali odpovědět ještě rychleji než ve druhé třetině. O 103 sekund později tečoval Kadlec Beránkem nahozený puk a začínalo se znovu.

Hostům se podařilo zápas otočit a podruhé se dostat do vedení. Šest minut před koncem normální hrací doby se kolem mantinelu protáhl Bednář, přihrál Supovi, jenž potvrdil, že poprvé v sérii nebylo utkání galapředstavením brankářů. Vyrovnat a vynutit si prodloužení se Budějovicím nepovedlo ani při minutové power play.

České Budějovice - Slavia Praha 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Gřegořek (M. Hudec, Brabenec), 34. Brabenec (Kutlák, M. Hudec), 46. Vak (Sailer) - 5. Duda, 37. Vlasák (Sup, Duda), 48. Kadlec (Beránek), 54. Sup (Bednář, Vlasák). Rozhodčí: Minář, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Prorok (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421. Stav série: 1:3.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Mertl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - J. Hanzal, Matušík, L. Květoň. Trenéři: Jandač a Kupka.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Graňák, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Vlasák, Sup - Vondrka, Divíšek, Dlouhý - Bednář, Sobotka, Prorok - Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.