16. 3. 2011 21:17
Slavia ještě v 56. minutě prohrávala 1:3
Slavia se po roce opět raduje z postupu do semifinále.
Slavia se po roce opět raduje z postupu do semifinále. | Foto: ČTK

Liberec - Hokejisté Slavie Praha se stali posledním semifinalistou letošního play off hokejové extraligy, když ve středečním rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále porazili Liberec na jeho ledě 4:3 v prodloužení.

Vítěznou a postupovou branku si připsal v 74. minutě utkání Tomáš Svoboda, který tak potvrdil skvělou bilanci Slavie v rozhodujících zápasech sérií.

Liberec přitom měl postup na dosah, když ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedl o dvě branky, ale nakonec nechal Slavii srovnat. V prodloužení navíc ještě zahodil dvě velké šance, jimiž si postup mezi čtyři nejlepší mohl zajistit.

Liberec si stěžuje na rozhodčí, nechránili prý Nedvěda
Dalším semifinalistou je Třinec. Liberec se zachránil
Vítkovice jdou díky bezchybnému Málkovi do semifinále
Pardubice se staly prvním semifinalistou play off

Slavii čeká v semifinále vítěz základní části Třinec, druhou dvojici tvoří Vítkovice a loňský šampion Pardubice. První zápas mezi druhými jmenovanými celky se hraje již tuto sobotu.

Liberec vedení dvakrát neudržel

Liberec přitom vstoupil do utkání před vlastními fanoušky aktivně, a i když se dlouho nemohl prosadit, nakonec se radoval ze zaslouženého gólu ještě před první sirénou. To se dorážkou Ondřejovy střely prosadil svým prvním gólem v play off Tomáš Urban.

Gól a asistence Pettra Nedvěda tentokrát Liberci nepomohly.
Gól a asistence Pettra Nedvěda tentokrát Liberci nepomohly. | Foto: ČTK

Těsně po začátku druhé části navíc na 2:0 upravil domácí lídr Petr Nedvěd, který se trefil při signalizovaném vyloučení svým sedmým gólem ve vyřazovací části.

Slavia se nadechla k útoku až ve třetí třetině, když hned ve druhé minutě skóroval v přesilovce Tomáš Pospíšil. Sílící tlak Sešívaných ale na čas utnul Jaroslav Kudrna, který využil Nedvědova nahození puku před branku a dorazil nekrytý touš o brusli jednoho z obránců za záda Kopřivy.

Slavia se nicméně nevzdala a i dál se tlačila dopředu. Výsledkem jejího úsilí byla nejprve tyčka Kadlece a následně i snížení Jakuba Sklenáře, který pět minut před koncem využil krásné akce Vondrky.

Ten samý hráč navíc zařídil minutu před koncem vyrovnání stavu, když před odkrytou bránou našel odkrytého Tomáše Svobodu, na jehož ránu Vošvrda dosáhnout nemohl.

Prodloužení rozhodla jediná akce Slavie

V prodloužení měl na holi hned dvakrát rozhodnutí domácí tygr Lukáš Vantuch, ale v jasné pozici před prázdnou bránu nedokázal trefit Liberci postup.

Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu
Petr Jelínek se raduje ze vstřeleného gólu | Foto: hc-slavia.cz

Jednoznačně lepšímu týmu prvního prodloužení, kterým Liberec bezpochyby byl, nepomohly ani dvě přesilovky, v nichž si nedokázal vytvořit (a proměnit) rozhodující šanci.

Slavia tak skórovala z jediné vážnější akce, do které se dostala.

Nahozený puk za bránou dojel Petr Jelínek, který okamžitě nacentroval mezi kruhy, odkud prostřelil do té doby se spíše nudícího Vošvrdu svým druhým gólem v utkání Tomáš Svoboda.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Urban (Vantuch, Ondřej), 26. P. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (P. Nedvěd) - 42. Pospíšil (Krenželok, P. Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. T. Svoboda (M. Čermák). Rozhodčí: Šindler, Ország (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Sestavy:

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Štich, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Moravec, Ulrych - Bartovič, P. Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, M. Hořava - Klimenta, Víšek, Špaček - Vantuch, Urban, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Pospíšil, Endál, M. Čermák - od 36. navíc Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Program play off extraligy:

Semifinále:
Sobota 19. března - 1. zápas:
18:10 HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice (vzájemné zápasy v této sezoně: 1:2, 3:4, 2:1 po sam. nájezdech, 0:4).

Neděle 20. března - 2. zápas:
18:10 HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice.

Pondělí 21. března - 1. zápas:
18:10 HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha (5:3, 3:4 po sam. nájezdech, 5:3, 1:2).