Slavia doma totálně vyhořela. S Kladnem prohrála 2:6

22. 10. 2009 20:42
Slávisté domácí prokletí nezlomili
Hokejové derby Slavia - Sparta: trenér Vladimír Růžička na střídačce Slavie
Hokejové derby Slavia - Sparta: trenér Vladimír Růžička na střídačce Slavie | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté pražské Slavie dnes prohráli v předehrávaném utkání 19. kola extraligy s Kladnem 2:6 a připsali si třetí domácí porážku za sebou.

Úřadující vicemistr alespoň ukončil po 168 minutách čekání na gól ve své hale, v předešlých dvou duelech se totiž střelecky neprosadil. Kladno vstřelilo tři branky v přesilových hrách a nejméně do pátku se posunulo na jedenácté místo tabulky.

Zápas jsme sledovali on-line

Slavia měla hned v úvodu zápasu výhodu přesilové hry, gól však nedala a po šesti minutách prohrávala. Po rychlém protiútoku se trefil Kuchler.

Stejný hráč byl podepsán i pod druhým úspěchem hostů a opět se prosadil bekhendovou střelu, tentokrát v přesilové hře. Vyloučený Vašíček se vrátil na led po osmnácti vteřinách.

Následně mohl snížit Havel, ale Kopřiva byl pozorný a jeho spoluhráči extrémně produktivní. V 16. minutě zvýšil na 3:0 při hře čtyř proti čtyřem Kalla. Čtvrtý gól mohl přidat po přečíslení tři na jednoho Frolík, ale Neruda si připsal jeden z mála vydařených zákroků večera.

O dvě minuty později však znovu kapituloval, když Kladno opět rychle využilo početní výhodu. Jelínkovo vyloučení potrestal již po dvanácti vteřinách Frolík. Středočeši byli při chuti, což dokumentoval Kaberle, jenž trefil tyč. Z protiútoku se ale prosadili domácí. Vondrkovu přihrávku zužitkoval Havel a po 168 minutách prolomil střelecký půst Slavie v O2 Areně.

Kladno však dokázalo rychle odpovědět. Ve 29. minutě zvýšil na 5:1 kapitán Patera a Neruda se nechal vystřídat. Zápas pro něj skončil s šesti úspěšnými zákroky a pěti inkasovanými góly.

Do branky se postavil Furch, ale ani on dlouho neudržel čistý štít. V další úspěšné přesilovce Kladna jej překonal Stieler.

Hosty tak následně ani nemuselo mrzet, že nevyužili 50 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, protože vývoj utkání v klidu kontrolovali.

Zejména třetí třetina se v komorní atmosféře dohrávala prakticky jen z povinnosti, na konečných 2:6 snížil v závěru utkání v početní výhodě Vašíček. I přesto si Slavia připsala jednu z nejvyšší porážek v libeňské aréně, její rekordní únorový debakl 1:7 s Plzní ale Kladno nepřekonalo.

Předehrávka 19. kola hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Geus Okna Kladno 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky:
28. Havel (Vondrka, Červenka), 57. Vašíček (Havel, Červenka) - 6. Kuchler (Stieler, Eberle), 10. Kuchler (Patera), 16. Kalla (Toman, Horna), 27. Frolík (Kalla, Mudroch), 29. Patera (Diviš, Tomajko), 32. Stieler (Frolík, Mudroch). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:6, navíc Kolařík (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2934.
Slavia Praha: Neruda (29. Furch) - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Kolařík, Drtina, Žižka, Roth, Špelda - D. Hruška, Beránek, Doležal - Havel, Červenka, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Vondrka - Ondráček, Endál, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Kladno: M. Kopřiva - V. Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, Toman - Diviš, Patera, Tomajko - Valský, Čurilla, Bílek - Horna, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

1. HC Vítkovice Steel 18 9 2 4 3 59:39 35
2. HC Oceláři Třinec 18 10 2 1 5 61:47 35
3. HC Plzeň 1929 18 10 1 3 4 49:47 35
4. PSG Zlín 18 7 5 2 4 54:47 33
5. HC Eaton Pardubice 16 8 2 2 4 58:48 30
6. HC Slavia Praha 19 10 0 0 9 58:57 30