Slavia dobyla Zlín, extralize proto vládnou Vítkovice

Sport Sport, Red Spo
20. 11. 2009 20:09
Třinec - Kladno 3:1

Ostrava - Hokejové O2 extralize už znovu vládnou Vítkovice. Rozhodla o tom jejich výhra v Karlových Varech a zároveň porážka Zlína, který podlehl doma pražské Slavii.

To Kladno má jiné starosti, jeho hráče potkala v nejvyšší domácí soutěži nepříjemná krize. Středočeský tým prohrál už šestý zápas za sebou, tentokráte nestačil na Třinec. Slezský klub vyhrál 3:1, a zůstane tak mezi třemi nejlepšími týmy tabulky.

Na ledě soupeře se naopak dařilo Plzni, která zdolala Litvínov, a Pardubicím, jejichž hokejisté zdolali Mladou Boleslav.

Čtěte dále: Spartu nezastavil ani Výborný. Už přeskočila Slavii

Kladno čeká na výhru skoro měsíc

Do Třince se přišlo na zápas, jenž byl součástí oslav 80 let tamního hokeje, podívat jen něco málo přes tři tisíce fanoušků. Ti, kteří utkání sledovali, nemuseli litovat.

Oceláři se dostali do vedení po patnácti minutách. Úvodní gól vymyslel Peterek, který místo střely ještě nahrál Bonkovi a zkušený forvard otevřel skóre. Na další branku čekali diváci až do konce druhého dějství.

Hostům dal po samostatném úniku naději Mikulík, který srovnal na 1:1 čtyřiatřicet vteřin před odchodem do kabin.

Jenže v závěrečné třetině Třinec dokázal vybojovat vítězství. Rozhodující trefu v 51. minutě zaznamenal Růžička po vlastní akci, definitivní jistotu pak dal domácímu celku čtyři minuty před koncem Peterek střelou do horního růžku Kopřivovy brány.

Pardubice vyhnaly Schwarze z brány

Skvěle do pátečního zápasu vstoupily Pardubice.

Hned po devíti vteřinách se po nenápadné situaci po buly trefil Somík. Dlouhá prodleva, za níž mohla diskuse sudího s videorozhodčím, Mladé Boleslavi ani brankáři Schwarzovi nepomohla.

Zato první lajna východočeského mužstva předvedla skvělý výkon - v jedenácté minutě se trefil Klejna a po něm v závěru první třetiny ještě Cetkovský. Reprezentační gólman to neunesl a nechal se vystřídat Valentem.

Ačkoliv se pak povedlo snížit Pabiškovi, Pardubice si výhru udržely. Po trefách Pineaulta a korigující Fabuše vyhrály 4:2.

Jiný průběh mělo střetnutí v Litvínově, kde nastoupila Plzeň. V první dvacetiminutovce nepadl ani gól, pak se během několika vteřin měnilo skóre hned dvakrát. Na gól hostujícího Adamského reagoval Černý.

Jenže to bylo ze strany domácích vše. Pak se trefil Modý a Straka, Západočeši už náskok nepustili a ještě ho navýšili na 6:2.

Venku vyhrály i další tři kluby

Na ledě soupeře vyhrály i další dva kluby. Asi největší radost měli z vítězství Vítkovice. Po dlouhé cestě do Karlových Varů začali svěřenci kouče Hadamczika dobře - ve čtvrté minutě je dostal do vedení Burger.

Jenže ještě v úvodní části se obhájce titulu vrátil do hry díky ráně Skuhravého.

Rozhodnutí přinesla 34. minuta a gól Kvapila. Potom už to šlo s Karlovými Vary z kopce, Mensatora překonali Krenželok, podruhé se prosadil Burger a jasné vítězství stvrdil v závěru Hruška.

Díky tříbodovému zisku se tak Vítkovice posunuly do čela soutěže.

Nebyli by ale první, kdyby nezaváhal Zlín. Jenže Okenáři nepotvrdili letošní dobré výkony a se Slavií před televizními kamerami prohráli 1:3. Jasnou hvězdou zápasu se stal Červenka, jenž dva góly hostů dal a na jeden přihrál.

Výsledky:
HC Oceláři Třinec - HC Geus Okna Kladno 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
Branky a nahrávky:
15. Bonk (Peterek), 51. M. Růžička (Cartelli, Polanský), 57. Peterek (Seman) - 40. Mikulík (Mudroch).
Rozhodčí: Šindler, Zubzanda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3217.
Třinec: Hamerlík - Lojek, Malec, Zíb, Hrabal, Seman, Výtisk, Cartelli, Andersons - D. Květoň, Polák, Bonk - Kohn, Polanský, M. Růžička - Balej, Peterek, Martynek - Hampl, Kanko, Pospíšil. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Kladno: M. Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Branda, Patera, M. Procházka - Bělohlav, F. Mrázek, Mikulík - Horna, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
22. Pabiška (Král, Frolo), 58. Fabuš - 1. Somík (Cetkovský), 11. Klejna (Somík), 20. Cetkovský (Špirko, Somík), 46. Pineault (Radil).
Rozhodčí: Šír, Jebavý - Tošenovjan, Venglář. Vyloučení: 5:6, navíc J. Kasík (M. Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 3915.
Mladá Boleslav: Schwarz (21. Valent) - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Jindra, Frolo - Pabiška, Král, Gajovský - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Bahenský, Macho - Vrbata, Virkkunen, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie, Kolář II - Cetkovský, Špirko, Somík - Kolář I, Koukal, Zohorna - Pineault, Kousal, Pivko - Klejna, Radil, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)
26. J. Černý (Pilař, Vopat), 54. Kubinčák (Trávníček) - 25. Adamský (Benda, Bomersback), 35. Modrý (Benda), 42. M. Straka (Benda, Vampola), 50. Vlasák (Hvila, M. Straka), 52. Hvila (M. Heřman), 58. Dvořák (Hvila, Jan Kovář).
Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 10:7, navíc Trávníček 10 min. a Vopat (oba Litvínov) do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5085.
Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Pilař, Švarný, Stříteský, Skuhrovec, Gureň, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Heinisch, Jenáček - Trávníček, J. Černý, Vopat - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Modrý, Benda, Benák, Dresler, O'Brien - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Adamský - Stránský, M. Heřman, Jan Kovář - Scofield, Hvila, Dvořák - Kracík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
10. Köhler (Balaštík) - 17. D. Hruška (Beránek, Červenka), 22. Červenka (Havel, Sklenář), 57. Červenka (Doležal, Sloboda).
Rozhodčí: Minář, Turčan - Čech, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5229.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Finsterle, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.
Slavia: Slipčenko (11. Neruda) - Vašíček, Kadlec, Kolařík, Roth, Žižka, Drtina, Špelda, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Tomica - Havel, Červenka, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Vondrka - Kubica, M. Čermák, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
17. Skuhravý (Dobroň) - 4. Kvapil (Burger), 34. Kvapil (Klimek, Burger), 46. Krenželok (Stehlík), 57. Burger (Klimek, Kvapil), 58. R. Hruška (Ujčík, Šedivý).
Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 4294.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Tribuncovs, Dobroň, Prošek, Mucha, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Hluchý, Pech, Pletka - Kuběna, Dej, Zaťovič. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Rehák, Malík, Stehlík, Sičák, Voráček - Klimek, Burger, Kvapil - Treille, Štefanka, Krenželok - Ujčík, R. Hruška, Šedivý - Roman, Vrána, Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

1. HC Vítkovice Steel 26 12 3 7 4 87:63 49
2. PSG Zlín 26 12 5 2 7 74:64 48
3. HC Oceláři Třinec 25 13 3 2 7 84:70 47
4. HC Eaton Pardubice 25 12 3 4 6 84:71 46
5. HC Slavia Praha 25 13 3 0 9 81:68 45
6. HC Plzeň 1929 26 12 1 7 6 70:67 45