19. 1. 2011 10:20
Colorado-Vancouver 4:3 po pr., Pittsburgh-Detroit 4:1
Milan Hejduk.
Milan Hejduk. | Foto: Reuters

Praha - Jeden gól, dvě asistence, ocenění pro první hvězdu utkání, výhra nad nejlepším týmem NHL. Taková je bilance českého hokejového útočníka Colorada Avalanche Milana Hejduka z nočního zápasu proti Vancouveru Canucks.

Hejduk řádil a značnou měrou přispěl k vítězství Colorada 4:3 po prodloužení. Českému hráči zdatně sekundoval David Jones, který dal dva góly včetně rozhodujícího v prodloužení. Na trefu v nastavení mu nahrál další český útočník Tomáš Fleischmann.

Domácí přitom v utkání třikrát prohrávali, Hejduk ale vždy přispěchal s odpovědí. V poslední minutě druhé třetiny vyrovnal na 3:3 v přesilové hře.

Pavelec vychytal nájezdy, Chára dal svůj první hattrick
Neuvirth na Ottawu umí, letos ji vychytal již potřetí

V prodloužení skončil také duel mezi Philadelphií a Washingtonem. Domácí Flyers vedli po čtyřiceti minutách 2:0, v třetí třetině ale Capitals dvěma góly v rozmezí 40 sekund ztrátu smazali. O vítězství Letců tak rozhodl až v druhé minutě nastavení slovenský obránce Andrej Meszároš.

První třetinu odchytal v brance Capitals Michal Neuvirth a inkasoval jeden gól z osmi střel. Český brankář si však přivodil blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a po přestávce ho musel nahradit Semjon Varlamov.

Smolný zápas sehráli hokejisté Montrealu, kteří prohráli 1:2 v prodloužení na ledě Buffala. Canadiens během úvodních pěti minut utkání přišli o dva útočníky. Nejprve musel odstoupit ze hry Mike Cammalleri, který si po nárazu na mantinel poranil rameno, ještě hůř dopadl Max Pacioretty, jenž skončil v nemocnici poté, co ho do ruky zasáhla střela spoluhráče.

Vrbata už dal 10 gólů

Svůj desátý gól v sezoně vstřelil Radim Vrbata, porážce Phoenixu s Nashvillem 2:5 však nezabránil. Kojoti sice dokázali v první třetině smazat dvoubrankové manko, ve zbytku utkání už ale nedokázali vyzrát na brankáře Pekku Rinneho a poprvé v sezoně prohráli na domácím ledě druhý zápas za sebou.

V dresu Phoenixu si odbyl premiéru obránce Michal Rozsíval, který přišel už v pondělí 10. ledna z New Yorku Rangers výměnou za Wojtka Wolského, ale měl problémy s nataženým svalem v oblasti žeber.

Svou šestou výhru z posledních devíti zápasů si připsali hokejisté Minnesoty, kteří porazili Edmonton 4:1. Na jeden gól Divočáků přihrál i český útočník Martin Havlát.

Buffalo - Montreal 2:1 v prodl.
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 32. Ennis, 62. Pominville - 6. Desharnais (Hamrlík). Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.225.

Philadelphia - Washington 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Carter, 34. Giroux, 62. Meszároš - 48. Knuble, 49. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19.824.

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. J. Staal, 12. Conner z tr. střílení, 38. Kunitz, 59. Cooke - 38. Franzén. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.284.

Carolina - Boston 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 19. J. Jokinen, 50. Larose - 3. Boychuk, 44. Marchand, 52. Lucic. Střely na branku: 45:28. Diváci: 17.419.

Phoenix - Nashville 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Vrbata, 15. Stempniak - 9., 32. a 38. Dumont (na druhou Erat), 9. a 55. Hornqvist. Střely na branku: 34:21. Diváci: 8236.

Tampa Bay - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. a 35. Stamkos (na druhou Kubina), rozhodující sam. nájezd Malone - 8. Umberger, 36. Brassard (Voráček). Střely na branku: 22:30. Diváci: 13.291.

St. Louis - Los Angeles 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Berglund, 54. Johnson - 37. Clifford. Střely na branku: 26:27. Diváci: 19.150.

Colorado - Vancouver 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 33. a 63. Jones (na první Hejduk, na druhou Fleischmann), 16. Liles (Hejduk), 40. Hejduk - 3. Edler, 31. Kesler, 39. Širokov. Střely na branku: 30:43. Diváci: 12.791.

Edmonton - Minnesota 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Pääjärvi - 2. Cullen, 4. Burns (Havlát), 51. Bouchard, 53. Brunette. Střely na branku: 32:26. Diváci: 16.839.

Ottawa - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 39. Fisher (M. Michálek) - 15. Perry, rozhodující sam. nájezd Ryan. Střely na branku: 40:27. Diváci: 19.515.