18. 1. 2011 7:30
Špaček a Krejčí 0+2, Plekanec, Martínek a Eliáš 0+1
Zdeno Chára
Zdeno Chára | Foto: Reuters

Boston - Hokejový brankář Ondřej Pavelec přispěl v pondělním utkání NHL 38 úspěšnými zásahy k výhře Atlanty 3:2 na ledě Floridy po samostatných nájezdech. Thrashers přitom ještě v závěru utkání utkání prohrávali 0:2, ale v předposlední minutě dvěma góly při hře bez brankáře srovnali stav.

V penaltovém rozstřelu pak završili obrat Atlanty úspěšnými nájezdy Bryan Little a Alexander Burmistrov. Na Pavelce vyzrál pouze v první sérii Mike Santorelli.

V zápase nedošlo na očekávaný souboj českých gólmanů, neboť před Tomášem Vokounem dostal potřetí v řadě přednost Scott Clemmensen.

Neuvirth na Ottawu umí, letos ji vychytal již potřetí

Hokejisté Montrealu ztratili ještě větší náskok. Canadiens si v zápase s Calgary vybudovali v první polovině utkání vedení 4:0, ale soupeře nakonec udolali až 5:4 v prodloužení. Na likvidaci čtyřbrankového deficitu se jedním gólem podílel i Aleš Kotalík, který tvrdou ranou z mezikruží vstřelil třetí branku týmu. Na straně domácích měli čeští hráči prsty ve třech trefách: Jaroslav Špaček přihrával dvakrát, Tomáš Plekanec jednou.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
12., 16. a 55. Chára (na druhou a třetí Krejčí), 8. Stuart, 36. Campbell, 37. Bergeron, 43. Ryder.

NY Islanders - New Jersey 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
31. Parenteau (Martínek), 32. Grabner - 5. Žarkov, 6. Kovalčuk, 27. Tedenby, 37. Pelley, 38. Zubrus (Eliáš).

Phoenix - San Jose 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
13. Morris, 53. Ekman-Larsson - 4. Marleau, 25. Heatley, 38. Couture, 60. J. Thornton. Střely

Montreal - Calgary 5:4 v prodl. (2:0, 2:2, 0:2 - 1:0)
5. Eller (Plekanec), 12. Cammalleri, 24. A. Kosticyn (Špaček), 27. Halpern (Špaček), 62. Subban - 34. Bourque, 39. Iginla, 42. Kotalík, 43. Tanguay.

Florida - Atlanta 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
45. Wideman, 48. Kulikov - 59. Little, 59. Thorburn, rozh. nájezd Burmistrov. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 64 minut, inkasoval dvě branky ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent.

Dallas - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
32. Eriksson, 37. Langenbrunner - 8. Justin Williams.