Český hokej pozná nového šéfa: Kandidují i legendy, vykrystalizovali dva favorité

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 6. 2022 7:01
Tomáš Král po 14 letech končí v čele českého hokeje. Nahradí ho jeden z pěti zájemců. Rozhodnout by se mělo na konferenci v sobotu 18. června. Projděte si, kteří muži o Královu pozici stojí.
Otakar Černý
Otakar Černý | Foto: ČTK

Otakar Černý

50 let, nominován Středočeským krajským výkonným výborem svazu

Bývalý obránce a syn někdejšího šéfa sportovního zpravodajství ČT Otakara Černého staršího. Na kontě má několik extraligových startů za Kladno. Po ukončení hráčské kariéry byl manažerem kladenského klubu, mládežnických reprezentací a hokejové Síně slávy; působil i na kladenském zastupitelstvu.

"Dospěl jsem se k tomu, že nazrál čas, abych do toho šel. Pracuju v hokeji už dlouho a věřím, že mám co nabídnout," prohlásil Černý.

Považuje za důležité, aby nový šéf svazu sjednotil český hokej. "Aby přestaly tahanice a mnohdy ničím nepodložené mediální přestřelky o tom, že na svazu sedí mafie a podobné výkřiky bez nějakých důkazů. Jsou pak špatným signálem i pro všechny naše podporovatele," dodal Černý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy