Podívejte se na video ze zákroku Kočího
David Kočí
David Kočí | Foto: Česká sportovní

New York - Bitkař David Kočí z Colorada dostal za faul na nejproduktivnějšího obránce NHL Mika Greena z Washingtonu od disciplinární komise pokutu. Její výše nebyla podle serveru tsn.ca zveřejněna.

Osmadvacetiletý Kočí okamžitě po zápase dostal pokutu 200 dolarů. Jeho zákrokem se ve čtvrtek zabývala disciplinární komise zámořské ligy, která však bitkaři Colorada činnost nezastavila a udělila mu další finanční postih.

Český hokejista v úterním duelu za rozhodnutého stavu 5:0 pro Washington trefil Greena zezadu u mantinelu a přimáčkl mu hlavu na plexisklo.

Hvězda Capitals byla po zákroku otřesená a utrpěla krvavý šrám nad levým okem. Kočí dostal od rozhodčího pět minut za vražení na hrazení, dalších pět minut za následnou rvačku a pak i trest do konce utkání.

Kočí je prvním českým rváčem v NHL. V letošní sezoně si vydělá 575.000 dolarů (asi 10 milionů korun). V zámoří nastupoval za Chicago, Tampu Bay a St. Louis. Na kontě má celkem 97 zápasů, v nichž si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci.