reklama
 
 

Ručinský vyjel na led: Ale jestli budu mizerný, hrát nebudu

12. 8. 2014 7:00
Litvínov s napětím čeká na rozhodnutí svého klíčového hráče. Martin Ručinský ve středu vyjel na led: "Dám si čtrnáct dnů a jestli se budu cítit mizerně, ukončím kariéru."

Litvínov - Hokejový Litvínov s napětím čeká. Čeká na to, jak se rozhodne jeho největší hvězda. Martin Ručinský vyjel minulou středu na led a naplno trénuje s týmem, jenže se stále nerozhodl, jestli do další sezony nastoupí, nebo jako jeho kamarád Petr Nedvěd ukončí kariéru.

"Já si dám třeba dva týdny. Nějaké tři neděle odtrénuju, možná si zahraju nějaký přípravný zápas a pak se rozhodnu," řekl Aktuálně.cz Ručinský.

"Když ale budu cítit, že jsem mizerný, hrát už nebudu," dodal naprosto upřímně.

Musí se cítit dobře

S Litvínovem se připravuje od středy a má za sebou čtyři tréninkové jednotky. To prý není žádné měřítko. Do přípravného zápasu Vervy naskočí nejdříve příští týden. Litvínov hraje příští úterý v Plzni a o dva dny později v Karlových Varech.

"Jde vyloženě o můj pocit. Musím se cítit dobře, musím vědět, že jsem v dobré kondici. Že budu mít výkonnost a že na tom budu dobře zdravotně," vysvětluje třiačtyřicetiletý Ručinský, který by se mohl stát nejstarším hokejistou letošního ročníku extraligy.

Ručinský takto o rok prodlužuje kariéru několik posledních sezon.

Jenže ta letošní sezona je trošku jiná. Kdyby jeho největší kamarád Petr Nedvěd řekl, že bude pokračovat, ani Ručinský by se moc nemusel rozhodovat. Jenže vše je jinak.

Nedvěd sice na konci sezony ukončil kariéru v Liberci, ale v létě zvažoval, že by si s Ručinským v Litvínově rád zahrál. Nakonec tuto možnost zavrhl, což jeho kamaráda trošku zasáhlo.

Ručinského mrzí, že nemůže hrát s Nedvědem

"Ztráta motivace to pro mě není, ale myšlenka, že bychom si spolu dali ještě tu poslední sezonu nás oba nahlodala. Dodalo mi to novou krev do žíly a hrálo to v mém rozhodování obrovské plus," odvětil Ručinský na otázku, zda se mu bude chtít bez Nedvěda hokej hrát.

Oba jsou velcí kamarádi, kteří se doteď ve známé pražské pivnici scházeli po každém extraligovém utkání.

"Jestli to máš na dvacet minut, vem si pivo a sedni si sem," říkal v únoru Petr Nedvěd redaktorovi Aktuálně.cz s tím, že rád poskytne rozhovor před olympiádou v Soči. Ve známé hospodě v centru Prahy tehdy Nedvěd čekal právě na Ručinského. Jeho Litvínov hrál ten den zápas až ve Zlíně, takže bylo jasné, že do Prahy dorazí později - celý článek čtěte ZDE.

"Mrzí mě to, že Petr už hrát nebude, protože jsem se na to těšil a ve skrytu duše jsem v to doufal. Já se mu však nedivím," řekl Ručinský, který stále nemá jasno o to, jestli má cenu dál hrát.

Loni za Litvínov v základní části odehrál 45 zápasů, ve kterých nastřílel 12 branek a přidal 15 asistencí. Byl tak druhým nejproduktivnějším mužem týmu.

Spolu s ním na led v Litvínově minulý týden vyjel i stejně starý obránce Jiří Šlégr. Ten už se však rozhodl. Pokud o něj trenéři budou mít zájem, ještě jednu sezonu ve své bohaté kariéře olympijský vítěz z Nagana určitě přidá.

autor: Adam Sušovský | 12. 8. 2014 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama