Zacha bude za mořem hrát v OHL za tým Sarnia Sting

ČTK ČTK
5. 8. 2014 20:51
Český hokejový talent Pavel Zacha bude hrát v příští sezoně v zámoří juniorskou Ontario Hockey League v dresu týmu Sarnia Sting.
Pavel Zacha
Pavel Zacha | Foto: ČTK

Sarnia (Kanada) - Český hokejový talent Pavel Zacha bude hrát v příští sezoně v zámoří juniorskou Ontario Hockey League v dresu týmu Sarnia Sting. Klub oznámil dohodu obou stran na svém webu a prostřednictvím svých webových stránek ji potvrdil rovněž hráčův otec.

O spojení českého mladíka, jenž touží po větším herním vytížení, než měl v Liberci, a nejhoršího týmu minulé sezony OHL se spekulovalo delší dobu.

"Rozhodli jsme se společně s rodinou, celým realizačním týmem a s pochopením managementu hokejové organizace Bílí Tygři Liberec k zásadnímu kroku ve sportovní kariéře," uvedl Pavel Zacha starší.

"Všichni v této chvíli věříme, že v Sarnii najde Pavel ideální prostředí pro svůj další hokejový rozvoj a že se jedná o pozitivní událost z pohledu rozvoje hráče i týmu Sarnie Sting," doplnil otec urostlého, ale šikovného útočníka.

Sedmnáctiletý brněnský rodák Zacha působil od sezony 2010/11 v Liberci, s nímž v uplynulém ročníku také poprvé okusil extraligu a včetně předkola play off odehrál 41 zápasů a získal osm kanadských bodů (4+4).

"Bude to pro něho jakožto jednoho z adeptů nejvyšších příček příštího draftu vzrušující sezona. V naší lize se bude moct poměřit s hráči, kteří mají stejné ambice," podotkl generální manažer zámořského klubu Nick Sinclair.

Zacha si kromě extraligy zahrál v minulé sezoně na světovém šampionátu hráčů do 18 i do 20 let. Jeho otec ujistil, že i přes angažmá v zámoří může příští rok nastoupit za český tým na dubnovém MS osmnáctek ve Švýcarsku.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy