Zacha bude za mořem hrát v OHL za tým Sarnia Sting

ČTK ČTK
5. 8. 2014 20:51
Český hokejový talent Pavel Zacha bude hrát v příští sezoně v zámoří juniorskou Ontario Hockey League v dresu týmu Sarnia Sting.
Pavel Zacha
Pavel Zacha | Foto: ČTK

Sarnia (Kanada) - Český hokejový talent Pavel Zacha bude hrát v příští sezoně v zámoří juniorskou Ontario Hockey League v dresu týmu Sarnia Sting. Klub oznámil dohodu obou stran na svém webu a prostřednictvím svých webových stránek ji potvrdil rovněž hráčův otec.

O spojení českého mladíka, jenž touží po větším herním vytížení, než měl v Liberci, a nejhoršího týmu minulé sezony OHL se spekulovalo delší dobu.

"Rozhodli jsme se společně s rodinou, celým realizačním týmem a s pochopením managementu hokejové organizace Bílí Tygři Liberec k zásadnímu kroku ve sportovní kariéře," uvedl Pavel Zacha starší.

"Všichni v této chvíli věříme, že v Sarnii najde Pavel ideální prostředí pro svůj další hokejový rozvoj a že se jedná o pozitivní událost z pohledu rozvoje hráče i týmu Sarnie Sting," doplnil otec urostlého, ale šikovného útočníka.

Sedmnáctiletý brněnský rodák Zacha působil od sezony 2010/11 v Liberci, s nímž v uplynulém ročníku také poprvé okusil extraligu a včetně předkola play off odehrál 41 zápasů a získal osm kanadských bodů (4+4).

"Bude to pro něho jakožto jednoho z adeptů nejvyšších příček příštího draftu vzrušující sezona. V naší lize se bude moct poměřit s hráči, kteří mají stejné ambice," podotkl generální manažer zámořského klubu Nick Sinclair.

Zacha si kromě extraligy zahrál v minulé sezoně na světovém šampionátu hráčů do 18 i do 20 let. Jeho otec ujistil, že i přes angažmá v zámoří může příští rok nastoupit za český tým na dubnovém MS osmnáctek ve Švýcarsku.

 

Právě se děje

Další zprávy