Rozladění experti: Nejlepší byl Plekanec, Nedvěd nestíhal

Projděte si výkony českých hokejistů na olympiádě v Soči řečí statistik i našich expertů
Čeští hokejisté došli na olympiádě v Soči pouze do čtvrtfinále. Podívejte se na jejich statistiky za těchto pět zápasů a přečtěte si charakteristiky od našich expertů. Brankáře hodnotí Jiří Holeček, obránce Josef Augusta a útočníky Milan Antoš.
Jakub Kovář (21 minut - 7 zásahů - 3 obdržené góly) - JH: Je to dobrý brankář, ale zkušenosti teprve sbírá, zdál se mi nervózní. Nastoupil hned v prvním zápase a ten se mu nepovedl.
Alexander Salák (70 minut - 26 zásahů - 2 obdržené góly) - JH: Také dobrý brankář, ale na turnaji spíš jen zaskakoval.
Ondřej Pavelec (209 minut - 80 zásahů - 10 obdržených gólů) - JH: Myslím si, že měl chytat už od prvního zápasu, protože se předem počítalo, že bude jedničkou. Jeho absence proti Švédům byla zdůvodněna aklimatizací, tu ale museli podstoupit i další brankáři a hráči. Proti Americe mohl alespoň dva góly chytit, protože je schopen zachytat nadprůměrně. To se mu však nepovedlo a od stavu 4:1 bylo po zápase.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 2. 2014 14:10
Projděte si statistiky českých hráčů na olympiádě v Soči a hodnocení jejich výkonů našimi experty.

Čeští hokejisté došli na olympiádě jen do čtvrtfinále, odehráli tedy celkem pět zápasů. Projděte si jejich statistiky a přečtěte si, jak jejich působení na turnaji hodnotí naši experti Jiří Holeček, Josef Augusta a Milan Antoš.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy