Rozladění experti: Nejlepší byl Plekanec, Nedvěd nestíhal

Projděte si výkony českých hokejistů na olympiádě v Soči řečí statistik i našich expertů
Čeští hokejisté došli na olympiádě v Soči pouze do čtvrtfinále. Podívejte se na jejich statistiky za těchto pět zápasů a přečtěte si charakteristiky od našich expertů. Brankáře hodnotí Jiří Holeček, obránce Josef Augusta a útočníky Milan Antoš.
Jakub Kovář (21 minut - 7 zásahů - 3 obdržené góly) - JH: Je to dobrý brankář, ale zkušenosti teprve sbírá, zdál se mi nervózní. Nastoupil hned v prvním zápase a ten se mu nepovedl.
Alexander Salák (70 minut - 26 zásahů - 2 obdržené góly) - JH: Také dobrý brankář, ale na turnaji spíš jen zaskakoval.
Ondřej Pavelec (209 minut - 80 zásahů - 10 obdržených gólů) - JH: Myslím si, že měl chytat už od prvního zápasu, protože se předem počítalo, že bude jedničkou. Jeho absence proti Švédům byla zdůvodněna aklimatizací, tu ale museli podstoupit i další brankáři a hráči. Proti Americe mohl alespoň dva góly chytit, protože je schopen zachytat nadprůměrně. To se mu však nepovedlo a od stavu 4:1 bylo po zápase.
Foto: CPA Eduard Erben
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 2. 2014 14:10
Projděte si statistiky českých hráčů na olympiádě v Soči a hodnocení jejich výkonů našimi experty.

Čeští hokejisté došli na olympiádě jen do čtvrtfinále, odehráli tedy celkem pět zápasů. Projděte si jejich statistiky a přečtěte si, jak jejich působení na turnaji hodnotí naši experti Jiří Holeček, Josef Augusta a Milan Antoš.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy