Rittich přispěl v NHL hokejistům Los Angeles k zisku bodu v St. Louis

29. 1. 2024 6:50
David Rittich pomohl v NHL hokejistům Los Angeles 28 zákroky k zisku bodu na ledě St. Louis za prohru 3:4 v prodloužení. Domácí vyhráli popáté v řadě. Ve zbývajícím utkání nedělního programu porazil Seattle doma Columbus 4:2.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Los Angeles vedl 1:0 a 2:1. Skóre otevřel v páté minutě Adrian Kempe a na začátku prostřední části vstřelil druhý gól Kings v oslabení Jaret Anderson-Dolan. St. Louis pokaždé rychle odpověděl.

Poprvé překonal Ritticha ranou od modré čáry Nick Leddy a skóre překlopili Pavel Bučněvič a Jordan Kyrou střelami z mezikruží. Z podobného místa vyrovnal ještě ve druhé třetině Philip Danault.

Další gól padl až v prodloužení. O výhře St. Louis rozhodl Brayden Schenn, který vyzrál v úniku na Ritticha střelou nad lapačku.

Seattle položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládl 3:0. Na všech gólech se podílel Jordan Eberle, který dvakrát skóroval v přesilových hrách a na jednu branku přihrál Jaredu McCannovi.

Columbus zdramatizoval zápas ve třetí třetině dvěma trefami Jegora Činachova. Poslední slovo měl Brandon Tanev, který při risku hostů bez gólmana zpečetil výhru.