Prospal vystřelil Tampě Bay výhru v nájezdech

zh
5. 12. 2007 8:46
V zápase s Ottawou bodovali i Kuba s Hlaváčem
Střídačka Tampy Bay gratuluje Václavu Prospalovi k proměněnému nájezdu. Ukázal se nakonec jako vítězný. | Foto: Reuters

Tampa - Zápas Tampy Bay Lightning s Ottawou Senators měl zřetelnou českou stopu. Vše vyšperkoval Václav Prospal, když zajistil domácím výhru v samostatných nájezdech.

Tým Lightning šel již v první třetině do vedení 2:0, když na úvodní branku nahrával útočník Jan Hlaváč.

V prostřední části branka nepadla, Senátorům se podařilo snížit až ve třetí třetině, když Daniel Alfredsson využil ve 48. minutě přesilovku. O pouhé dvě minuty později vrátil Tampě dvoubrankové vedení Filip Kuba po asistenci Václava Prospala.

Domácí vedli 10 minut před koncem 3:1 a směřovali k vítězství. Jenže Ottawě se povedl velkolepý návrat do utkání - během 36 vteřin 59. minuty dokázala vyrovnat.

Po bezbrankovém prodloužení musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich vedli domácí před třetí sérií 1:0. Ottawský Jason Spezza musel dát, aby odvrátil porážku. Vypjatý moment zvládnul a vyrovnal. Jenže vzápětí svůj pokus proměnil Václav Prospal a na jeho trefu nedokázal odpovědět Dany Heatley.

Tampa Bay vyhrála 4:3, pro Ottawu to byla již sedmá porážka v řadě.

Ottawě se nevedlo, ale dva podobně se trápící celky se v úterním kole NHL konečně chytly.  Calgary přehrálo doma St. Louis 3:1, tým se  radoval  z vítězství po čtyřech prohrách v řadě.

Stejným výsledkem přehrálo Toronto v domácím duelu Nashville. Z deseti posledních zápasů doma se  Javorovým Listům podařilo vyhrát teprve potřetí, nicméně podruhé za sebou.

Na druhou a třetí branku Maple Leafs přihrával obránce Tomáš Kaberle.

Calgary zůstává v Severozápadní divizi poslední, Toronto v té Severovýchodní poskočilo z úplného dna na předposlední příčku. Této skupině stále vévodí i přes sedm porážek v řadě Ottawa.

Slavnostní zápas Montrealu Canadiens s Detroitem Red Wings patřil především legendám. Do branky se po pauze vrátil Dominik Hašek a radoval s ekonečně z výhry 3:1. Jeho kamarád a spoluhráč Chris Chelios se zase loučil s montrealským ledem, na němž v roce 1983 začínal a kde už si možná nezahraje.

Více čtěte zde: Hašek se vrátil na led a konečně vyhrál