zh
5. 12. 2007 7:30
Byl to večer veteránů. Tleskalo se i Cheliosovi
Dominik Hašek zasahuje ve třetí třetině zápasu Montrealu s Detroitem.
Dominik Hašek zasahuje ve třetí třetině zápasu Montrealu s Detroitem. | Foto: Reuters

Montreal - Český brankář Dominik Hašek se po delší pauze dostal do branky Detroitu Red Wings a konečně se zase dočkal vítězství.

Stalo se tak symbolicky v duelu na ledě Montrealu Canadiens, jenž měl slavnostní ráz a tleskalo se zde především legendám.

Předzápasový ceremoniál připomněl dlouholetou rivalitu mezi oběma tradičními týmy. Pozváni byli i legendární hráči Gordie Howe z Red Wings a Jean Beliveau z Canadiens.

Na tento slavnostní okamžik čekala hala Bell Centre dlouho. Detroit sem podle stránek nhl.com zavítal naposledy v říjnu 2003.

Po utkání se pro změnu tleskalo pětačtyřicetiletému veteránovi Chrisi Cheliosovi. Obránce, jenž v sezoně 1983/84 v Montrealu začínal, v detroitské sestavě podobně jako Hašek již hodně pauzíruje. Trenéři mu však umožnili, aby se rozloučil s publikem v místě, kde hokejově vyrůstal. Na led Canadiens se zřejmě jako hráč již nepodívá.

Chelios byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ovšem možná spíše kvůli lepšímu průběhu ceremoniálu.

Více o úterních zápasech NHL čtěte zde

Dominik Hašek si připsal 15 úspěšných zákroků ze 16. Nestačil pouze na Higginsovu střelu z 25. minuty, kterou domácí vyrovnávali na 1:1.

Ještě do konce druhé třetiny však hosté odskočili do vedení 3:1 a ve třetí třetině uzavřeli skóre na konečných 4:1.

"Jsem publiku nesmírně vděčný. Vstoupil jsem zde do ligy a zbyly mě nádherné vzpomínky," citují oficiální stránky NHL  Chrise Cheliose.

Byl to zvláštní okamžik. Montrealské publikum nejprve vypískalo svůj tým za předvedený výkon, pak dopřálo ovace vestoje obránci hostí.