9. 11. 2007 7:00
Byl u třech branek z pěti, další vstřelil Kuba
Václav Prospal bodoval již ve čtvrtém zápase v řadě.
Václav Prospal bodoval již ve čtvrtém zápase v řadě. | Foto: Reuters

Raleigh - Český útočník Václav Prospal dirigoval jasnou výhru Tampy Bay na ledě Caroliny 5:1.

Na první dva góly nahrával a Tampa Bay vedla po první třetině již 2:0. Na začátku druhého dějství zvyšoval na 3:0 Filip Kuba po asistencích Brada Richardse a Jana Hlaváče.

Pouze čtvrtý zásah Lightining se obešel bez účasti Čechů, autorem pátého je totiž ve čtvrtečním zápase NHL velmi produktivní  Václav Prospal.

Na jedinou branku Caroliny nahrával František Kaberle, domácí tak ovšem pouze snižovali na 1:4 z jejich pohledu.

Prospal bodoval již ve čtvrtém duelu za sebou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Velkou zásluhu na úspěchu Tampy Bay má i její brankář Johan Holmqvist, jenž si připsal 40 zásahů.

Plekanec opět hvězdou zápasu

Český útočník Tomáš Plekanec byl u všeho podstatného při výhře Montrealu na ledě Bostonu.

V 18. minutě přihrával Alexeji Kovaljovovi spolu a Andrejem Kosticynem na úvodní gól. Ve 29. minutě dal branku sám, Kosticyn a Kovaljov mu přihrávali.

Počkej na mě! Sidney Crosby z Pittsburghu uniká českému útočníkovi New Yorku Rangers Petru Průchovi. | Foto: Reuters

O šest minut později snížil bostonský Marco Sturm na 1:2 z pohledu domácích. Jelikož to však byla poslední úspěšná střela utkání, radoval se z výhry 2:1 Montreal.

"Takovéhle zápasy vás uspávají. Není to vůbec žádná zábava je hrát, navíc vás mohou ukolébat a přinutit k chybám," cituje agentura AP Alexeje Kovajlova.

Tomáš Plekanec byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Vítězný gól zaznamenal tento týden již podruhé, v pondělí to bylo do sítě Buffala.

New York Rangers poslal do vedení 2:1 nad Philadelphií český obránce Michal Rozsíval po přihrávkách Scotta Gomeze a Jaromíra Jágra. Jezdci už vedení neztratili a vyhráli 4:2.

V ostře sledovaném zápase kanadské a americké metropole Ottawa vs. Washington zvyšoval  Tomáš Fleischmann za hosty již na 3:0, Washington nakonec zvítězil 4:1.

New Jersey - Philadelphia 4:1
New York Rangers - Pittsburgh 4:2
Carolina - Tampa Bay 1:5
Boston - Montreal 1:2
Ottawa - Washington 1:4
Calgary - Vancouver 2:3
Phoenix - Dallas 5:2