Pittsburgh vyhrál posedmé v řadě. Odnesli to Rangers

30. 11. 2010 7:30
Edmonton si připsal teprve sedmou výhru

New York - Ani asistence českého obránce Michala Rozsívala, jenž přihrál na gól slovenskému střelci Mariánu Gáboríkovi, nezabránila během pondělního programu zámořské NHL porážce hokejistů New Yorku Rangers s Pittsburghem 1:3.

Penguins si připsali již sedmé vítězství za sebou.

Naopak teprve sedmé výhry v sezoně se dočkali hráči Edmontonu, který je druhým nejhorším týmem soutěže. V kanadském derby uspěli Oilers v Ottawě 4:1, přestože od sedmé minuty prohrávali.

Roste nový Hašek? Pavelec se v NHL stal hráčem týdne
Brankář Pavelec vychytal Trashers pátou výhru v řadě

Úspěšná česko-slovenská spolupráce Rozsívala s Gáboríkem přišla s blížícím se koncem druhé třetiny, kdy však již měli hostující Tučňáci k dobru tříbrankový náskok.

Po Gáboríkově trefě se již do závěrečné sirény skóre 1:3 nezměnilo, přestože domácí hráli ve třetí třetině tři přesilovky.

Penguins úspěšnou hrou v početní nevýhodě dokázali prodloužit šňůru na již 32 po sobě jdoucích oslabení bez inkasované branky.

Dvaatřicetiletý Rozsíval tak alespoň vylepšil svou bilanci v probíhajícím ročníku na dva góly a sedm asistencí v 17 odehraných zápasech.

Pittsburgh se díky dvoubodovému zisku dotáhl na vedoucí tým Atlantické divize Philadelphii a díky devíti výhrám z posledních deseti utkání ztrácí jen dva body na nejlepší tým dosavadního průběhu základní části Washington.

"Je to naší obrovskou soudržností, brankářem počínaje přes celý tým tam a zpátky. Občas jsou tu zápasy, kdy hrajete dobře, a stejně nevyhráváte, neboť tu jsou dobré týmy a vše je hodně těsné. Ale tím, jak nyní hrajeme, jsou naše šance na výhru o to vyšší," řekl kapitán týmu Sidney Crosby.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Pittsburgh 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 37. Gáborík (Rozsíval) - 6. Talbot, 33. Letang, 34. Conner. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.200.

Carolina - Dallas 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 28. E. Staal - 11. a 25. Neal, 23. Ott, 44. Benn. Střely na branku: 28:33. Diváci: 15.382.

Calgary - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Bouwmeester, 24. Iginla, 59. Hagman. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.289.

Ottawa - Edmonton 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 7. Foligno - 39. Gilbert, 45. Cogliano, 53. Brule, 59. Hall. Střely na branku: 23:25. Diváci: 17.002.

Anaheim - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Fowler, 58. Blake. Střely na branku: 19:27. Diváci: 17.174.