Pavelec hvězdou utkání. Vychytal první výhru Jets

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 10. 2011 7:34
Hejduk dal už třetí gól v nové sezoně

Praha - Ondřej Pavelec byl hlavním strůjcem premiérového vítězství Winnipegu, který porazil Pittsburgh těsně 2:1.

Český brankář předvedl 26 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Překonal jej pouze krajan Zbyněk Michálek.

"Myslím, že byl vynikající. Bylo by těžké na jeho výkonu najít jedinou chybičku," řekl k Pavelcově výkonu trenér Jets Claude Noel.

Anaheim zdolal St. Louis a slaví třetí výhru

K výhře Colorada, celkově už páté v řadě, na ledě Toronta 3:2 v prodloužení přispěl útočník Milan Hejduk, jehož přesilovkový gól ve 35. minutě znamenal vedení 2:1. Byla to už třetí Hejdukova trefa v nové sezoně. Asistenci si v utkání připsal obránce Jan Hejda.

Výsledky NHL:

Toronto - Colorado 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
21. Kessel, 56. Kulemin - 24. Winnik (Hejda), 35. Hejduk, 62. D. Jones.

Tampa Bay - Florida 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)
10. Purcell, 15. Hedman, 37. Lecavalier, 51. Stamkos - 18. a 56. Weiss, 23. a 41. Versteeg (na druhou Fleischmann), 7. Kopecký, 33. Bergenheim, 57. Garrison.

Edmonton - Nashville 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Banky:
46. Hall, 48. R. Smyth, 60. R. Jones - 22. S. Kosticyn.

Winnipeg - Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
1. Wellwood, 19. Glass - 39. Z. Michálek. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta.

San Jose - Anaheim 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
27. Vlasic, 52. Burns - 10. a 15. Selänne, 45. Perry.