Pastrňák i Zacha pálili, Bostonu to ale nestačilo. Bruins podlehli Tampě Bay

21. 11. 2023 6:29
Góly Davida Pastrňáka a Pavla Zachy neodvrátily prohru Bostonu 4:5 v prodloužení na ledě Tampy Bay. Bruins i přes porážku bodovali pošesté v řadě a zůstávají v čele Východní konference.
David Pastrňák přijímá gratulace po druhém gólu Bostonu
David Pastrňák přijímá gratulace po druhém gólu Bostonu | Foto: Reuters

Boston v Tampě přišel o výhru pět sekund před koncem základní hrací doby. Bruins sice ubránili dvouminutovou přesilovku šesti proti čtyřem, tlak Tampy po návratu Johna Beechera na led ovšem neustal a Steven Stamkos po asistenci Nikity Kučerova zařídil prodloužení. V tom o bodu navíc pro domácí celek rozhodl Brandon Hagel.

Ještě před napínavou koncovkou se do statistik zápasu zapsali čeští hokejisté. V 10. minutě se Pastrňák objevil sám před gólmanem, namísto zakončení ale vyzval ke skórování Pavla Zachu a český centr bez problémů srovnal na 1:1.

V pozici střelce se Pastrňák objevil ve 47. minutě. Na ose hřiště dostal spoustu prostoru a střelou švihem překonal gólmana Jonase Johanssona. Kanonýr Bruins svou dvanáctou brankou v ročníku odstartoval bláznivou dvouminutovku. Chvíli po jeho trefě poslal Boston do vedení 3:2 Beecher, o 57 sekund později ovšem srovnal Austin Watson.

Bruins v 57. minutě přiblížil k výhře Charlie Coyle, Tampa ale vývoj zápasu zvrátila a vyhrála potřetí za sebou.

Vancouver rozhodl zápas se San Jose ve druhé třetině, kdy odskočil do dvoubrankového vedení. V čase 33:07 prolomil čekání na gól lídr ligové produktivity Hughes a na 2:0 zvýšil v oslabení vteřinu před druhou sirénou Sam Lafferty.

Po pauze v pokračující přesilové hře udeřili také Sharks. Zblokovanou střelu si před brankou našel Tomáš Hertl a pohotově prostřelil gólmana Thatchera Demka. Český centr dal čtvrtý gól v sezoně a s 12 body je nejproduktivnějším hráčem San Jose.

Dvoubrankové vedení vrátil Vancouveru J. T. Miller. Americký útočník nadvakrát procpal puk za Mackenzieho Blackwooda. Kanadský celek náskok udržel a i bez bodového přispění českého obránce Filipa Hronka potvrdil pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. San Jose prohrálo patnáctý z 18 zápasů a je nadále nejhorším týmem ligy.

Vladař do branky Calgary nastoupil popáté v sezoně a potřetí dovedl tým k výhře. Hokejisté Flames na ledě Seattlu dvakrát vedli, nakonec ale vybojovali vítězství v závěru. Na 3:3 v čase 55:53 vyrovnal Andrew Mangiapane a výhru 4:3 v prodloužení kanadskému výběru vystřelil Rasmus Andersson.

Dallas na domácím ledě prohrával s NY Rangers 0:2, ve třetí třetině ale zápas zlomil pěti góly v řadě a došel si pro jednoznačné vítězství. Výhru Stars řídil centr první formace Roope Hintz, jenž zaznamenal tři body za gól a dvě asistence. Brankou a nahrávkou se na vítězství podíleli Joe Pavelski, Mason Marchment a Tyler Seguin. Radek Faksa za 11 a půl minuty na ledě nebodoval.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Boston 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)

Branky: 7. Jeannot, 40. Paul, 49. Watson, 60. Stamkos, 62. Hagel - 10. Zacha (Pastrňák), 47. Pastrňák, 48. Beecher, 57. Coyle. Střely na branku: 46:26. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. Eyssimont (oba Tampa Bay), 3 Pastrňák (Boston).

Florida - Edmonton 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky: 16. a 27. Mikkola, 11. Verhaeghe, 34. Stenlund, 60. Bennett - 6. a 25 z trestného střílení McDavid, 9. Kane. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.628. hvězdy zápasu: 1. Mikkola (Florida, 2. McDavid (Edmonton), 3. Stenlund (Florida).

Nashville - Colorado 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 20. a 60. F. Forsberg, 24. Lauzon, 60. Trenin - 14. Cogliano, 29. Toews, 34. Ničuškin. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.159. hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Trenin, 3. Lauzon (všichni Nashville).

Arizona - Los Angeles 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 39. Maccelli - 4. a 36. Moore, 9. Kopitar, 57. Danault. Střely na branku: 30:25. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Copley, 3. Danault (všichni Los Ageles).

Dallas - NY Rangers 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)

Branky: 35. Benn, 42. Pavelski, 48. Marchment, 49. Seguin, 57. Steel, 58. Hintz - 17. Trocheck, 34. Kakko, 60. Goodrow. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. Pavelski, 3. Hintz (všichni Dallas).

Seattle - Calgary 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 9. Dunn, 29. Eberle, 31. McCann - 2. E. Lindholm, 12. Huberdeau, 56. Mangiapane, 64. R. Andersson. Střely na branku: 31:31. Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. R. Andersson, 2. Dunn (oba Calgary), 3. Daccord (Seattle).

Vancouver - San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 34. Q. Hughes, 40. Lafferty, 48. J. Miller - 41. Hertl. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.718. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. Demko, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).

6. Nashville 17 7 0 10 52:57 14
7. Minnesota 17 5 4 8 54:70 14
8. Chicago 16 5 0 11 40:56 10