Pardubice si zavařily, prohrály doma

SportPlus, ČTK
4. 3. 2006 19:40
Pardubice - Hokejisté Pardubic si zkomplikovali boj o místo v play-off. Doma prohráli v dohrávce 50. kola extraligy se Znojmem 3:4 a na první osmičku ztrácejí dva body.

Úvodní třetina byla ve znamení aktivnější hry Znojma, jehož hráči zaměstnali Lašáka víc než domácí Trvaje. Přesto mohli jít nejprve do vedení domácí, ale Mikeska v 11. minutě trefil jen tyčku.

Další šanci spálili mistři v 17. minutě, kdy po chybné rozehrávce znojemských obránců Razingarova střela skončila na Trvajových betonech. Pak ale přišel trest pro pardubické mužstvo.

Po sérii úspěšných zákroků nestačil Lašák v 19. minutě na nepříliš povedenou střelu Štefanky, která prošla skrumáží před pardubickou brankou. Sekundu před koncem úvodní třetiny se navíc hosté radovali podruhé, když přihrávku bývalého pardubického kapitána Dopity zužitkoval Ludvík.

Druhá třetina byla zcela ve znamení převahy domácích. Hosté se bránili všemi prostředky a nakonec doplatili na nečistou hru, protože Pardubice daly obě branky v početní výhodě. Ve 32. minutě Hlinka v přesilovce snížil a o dvě minuty později Snopek vyrovnal.

Ve třetím dějství však znovu udeřili hosté z Moravy a ve 43. minutě Pucher poslal hosty do vedení. Do hry domácích se vnesly stopy nervozity a hosté toho dokázali využít.

V 53. minutě pojistili výhru, a tím i jistou účast v play-off čtvrtým gólem. Pardubické mužstvo dohrávalo utkání v útlumu s jistými náznaky rezignace. Necelé dvě minuty před koncem při power-play sice snížil ranou od modré Sýkora, ale na obrat to nestačilo.

Hlasy trenérů po utkání:
Vladimír Bezdíček (Pardubice): "Znojmo hrálo opravdu výborně. My jsme v první třetině hráli hodně laxně a zejména poslední minuta nás pohřbila. Od druhé třetiny jsme hráli s velkým nasazením, dostali jsme se zase do hry, vyrovnali jsme, ale rozhodlo i trochu střeleckého štěstí znojemského mužstva."
Miloslav Hořava (Znojmo): "Viděli jsme vynikající utkání se šťastným koncem pro nás. Jsem rád, že hráči šli do utkání takovým způsobem, jako předvedli. O výsledek zápasu jsem kromě snad šesti minut ve druhé třetině neměl strach, protože jsem z hráčů cítil strašnou touhu po vítězství. Jsem rád, že to dokázali."

Výsledek:
Moeller Pardubice - Znojemští Orli 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. M. Hlinka (Snopek, Mikeska), 34. Snopek (Kántor, M. Hlinka), 59. P. Sýkora (Čaloun, Blažek) - 19. J. Štefanka (Bičánek), 20. Ludvík (Dopita, Čakajík), 43. Pucher (Plášek), 53. J. Štefanka (Pucher). Rozhodčí: Minář, Smeták - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 8463.
Pardubice: Lašák - Havíř, Čáslava, Snopek, Kántor, Mudroch, Linhart - Razingar, Blažek, Rolínek - P. Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Lubina, Koukal, Čaloun. Trenéři: Bezdíček a Hemský.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J. Štefanka, Pucher, Plášek - Ludvík, Dopita, Erat - Ondřej, Haman, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.

1. Slavia Praha 50 31 0 6 1 12 161:103 100
2. Liberec 50 30 1 5 3 11 147:93 100
3. Zlín 50 23 3 6 2 16 110:101 83
4. Vítkovice 50 23 2 8 0 17 145:121 81
5. Znojmo 50 22 1 9 3 15 112:107 80
6. Sparta Praha 50 20 5 2 3 20 147:130 75